Gratis

CONTABIL

NEDSEA SRL

Candidatul Ideal

dorim o persoana seriosa,atenta la detalii, cu experienta in domeniu horeca ,stocuri,sa fie sociabila si sa agreeze lucrul in echipa

Descrierea jobului

- Asigura evidenta contabila a stocurilor, a relatiilor cu tertii, a trezoreriei si evidenta veniturilor si cheltuielilor:
- Contabilizeaza facturile emise pentru clienti
- Inregistreaza incasarile si platile in lei conform extrasului de cont;
- Opereaza incasarile si platile in numerar conform registrului de casa;
- Opereaza avansurile din trezorerie conform deconturilor;
- Inregistreaza intrari de marfa in baza documentelor primite de la magazie (facturi interne, facturi externe, DVI si NIR).
- Intocmeste situatii si rapoarte financiar-contabile si verifica corelarea acestora:
- Intocmeste saptamanal lista facturilor emise si neincasate si lista avansurilor disponibile in lei; - Intocmeste balante de verificare pentru clienti si furnizori;
Responsabilitatile postului
Legat de activitatile specifice, raspunde de: - operarea zilnica a facturilor emise, a incasarilor pe facturi si in avans;
- operarea zilnica a facturilor de la furnizori pt. prestatii diverse
- verificarea zilnica a soldurilor din banca, casa si avansuri din trezorerie in lei;
- incadrarea corecta a documentelor contabilizate pe venituri si cheltuieli.
-stocuri materie prima si productie horeca
- se prefera experienta program contabilitate saga
Publicat 12 Mart. 2024 Reactualizat 12 Mart. 2024 Expiră 30 Mart. 2024