Gratis

Contabil

AUCHAN RETAIL ROMANIA
3 poziții

Candidatul Ideal

  • Studii superioare economice finalizate
  • Experienta in contabilitate min 3 ani
  • Bune cunostinte operare calculator (Microsoft Office EXCEL)
  • Engleza nivel mediu
  • Calități personale: Receptiv(a), organizat(a), deschis(a), comunicativ(a), responsabilă(a), cu spirit de echipa si capacitate de adaptare
  • Rigurozitate – atenţie acordată detaliilor
  • Respectarea termenelor stabilite pentru inchiderea de luna

Descrierea jobului

Responsabilitati
  • Respecta procedurile contabile si de control intern
  • Realizeaza sarcinile de inchidere de luna corect si la timp
  • Inregistreaza documentele contabile din aria sa
  • Asigura reconcilierile de care este responsabil si justificarile de conturi
  • Calculeaza si contabilizeaza provizioane
  • Întocmește diverse situații si rapoarte solicitate de catre Auditul intern si extern /Statistica /ANAF
  • Asigura inchiderea lunara la termenele de raportare stabilite

Ce te va face să te bucuri de viață în Auchan?
  • Pachetul de remunerație (salariul competitiv, bonuri de masă, prima de Paște și de Crăciun, prima de vacanță, prime de progres)
  • Program de lucru hibrid (3 office, 2 remote)
  • Voucher de 5% din valoarea cumpărăturilor efectuate în Auchan
  • Prime pentru evenimentele deosebite din viața ta (căsătorie, naștere copil, etc)
  • 23 zilele de concediu de odihnă și zile suplimentare în funcție de vechime
  • Ziua liberă de ziua ta de naștere
  • Asigurarea de sănătate
  • Asigurarea de viață
  • Asigurarea stomatologică
  • Mediul de lucru plăcut, în care te simți respectat/a și apreciat/ă
  • Colegii minunați, alături de care vei simți cu adevărat ce înseamnă să te și distrezi la muncă

Auchan Retail România, parte a grupului Auchan Retail, este specialistul alimentar cu cele mai largi game și prețuri mici, prin care susține puterea de cumpărare a românilor și afirmă rolul de a selecționa și a concepe cele mai bune game de produse, conform nevoilor clienților și tendințelor de consum.

Auchan Retail România este și un actor responsabil care realizează o serie de acțiuni importante pentru promovarea activităților de responsabilitate socială şi integrare a tinerilor, dar şi programe pentru protejarea mediului înconjurător care au drept scop gestionarea deşeurilor, economisirea resurselor etc.

De asemenea, peste tot în lume, angajații Auchan Retail sunt încurajați să își dezvolte pasiunea pentru meserie și împărtășesc viziunea unui comerț în care atenția pentru om și mediu primează față de orice altceva.

Succesul Auchan a fost realizat cu oameni ca tine: motivați, implicați, responsabili și ambițioși. Dacă îți dorești să activezi într-un mediu de lucru civilizat și colegial, cu numeroase posibilități de împlinire profesională, trimite-ne CV-ul

Informații privind Protecția Datelor cu Caracter Personal le regășiți accesând link-ul: https://cariere.auchan.ro/Account/Register#, Termenii și condițiile.

Publicat 7 Mart. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 6 Apr. 2024