Companie nouă? Primești un   Anunț Business cu actualizare săptămânală Gratuit (€229)
Gratis

Contabil Trezorier - Rudeni, Chiajna

Brands International SRL
1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Cerinte obligatorii:
  • Studii superioare - domeniul economic;
  • Experienta profesionala de min 1 an pe un post similar;
  • Cunostinte financiar-contabile (tranzactii bancare, instrumente de plata, dobanzi, credite, operatiuni de schimb valutar);
  • Cunostinte de operare PC (MS Office) - nivel avansat - in special Excel;
  • SAP – un avantaj
Abilitati:
  • Persoana proactiva;
  • Teamplayer;
  • Orientare spre detaliu si analiza.

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
  • Mentinerea legaturii si furnizarea de informatii catre bancile cu care lucreaza companiile din grup;
  • Intocmirea documentatiilor pentru ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀obtinerea finantarilor externe (banci si leasing), actualizarea datelor (banci, leasing), emiterea si gestionarea cardurilor business;
  • Intocmirea documentatiilor necesare privind obtinearea POS-urilor bancare pentru nevoile grupului de firme si a boredourilor pentru instrumentele de plata: bilete la ordin/cecuri
  • Extragerea zilnica din aplicatiile bancare a extraselor bancare si transmiterea lor catre contabilitate in vederea inregistrarii; Solicitarea extraselor bancare Bancilor, acolo unde nu exista aplicatii puse la dispozitie de banca ;
  • Completarea zilnic cu situatia soldurilor din banci;
  • Intocmirea saptamanal (lunea) a situatiei creditelor intarziate si transmiterea catre Directorul de Vanzari, Credit Controler, Directorul Financiar si Directorul General ;
  • Completarea zilnica cu situatia Cash-Flow-ului;
  • Intocmirea saptamanala (luni sau ori de cate ori este nevoie) situatia privind platile datorate de Companie tuturor furnizorilor interni si externi, precum si situatia altor plati datorate de companie (taxe ANAF, taxe Primarie, salarii, etc) pentru sedinta de Trezorerie si efectuarea a tuturor platilor aprobate de Directorul Financiar ;
  • Efectuare incasari/plati in casierie si intocmirea documentelor justificative incasarilor (chitante, dispozitii de incasare);
  • Intocmire si arhivare Registru de casa in urma fiecarei operatiuni derulate prin casierie;
  • Pregatirea si prezentarea oricaror analize financiare solicitate de management;
Beneficii
  • Mediu de lucru placut;
  • Pachet salarial motivant;
  • Bonuri de masa;
  • Decont transport;
  • Asigurare medicala;

Brands International este o companie din Romania dedicata universului tutunului si accesoriilor. Importator exclusiv si distribuitor pentru unele dintre cele mai cunoscute branduri de trabucuri, tigari de foi, tutun si accesorii, punem clientii in centrul tuturor actiunilor noastre. Ne propunem intotdeauna sa fim poarta prin care atat cunoscatorii, cat si cei mai putin initiati, sa intre in lumea tutunului si sa cunoasca arta fumatului. In portofoliul nostru se regasesc nume precum Habanos, Arturo Fuente, La Aurora, Mac Baren, Promocigar, S.T. Dupont si nu numai. Mai multe detalii gasiti pe site-ul Brands International.
Publicat 24 Mai 2024 Reactualizat 21 Iun. 2024 Expiră 23 Iun. 2024

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.