Gratis

Contabil senior

CONTABIL SMART S.R.L.
1 poziție
Anunț în curs de verificare

Candidatul Ideal

Te așteptăm să aplici dacă:

•Ești focusat și ai un simț al detaliilor foarte fin
•Ești meticulos și nu îți scapă nici un detaliu esențial
•Ești pasionat de cifre, iubești să înveți continuu și abia aștepți să bifezi lista de rezultate
•Îți dorești să lucrezi alături de o echipă tânără cu vise mărețe
•Ești pasionat de creștere și dezvoltare continuă, îți dorești să avansezi permanent în carieră
•Dorești să ai un impact pozitiv în dezvoltarea afacerilor din diverse arii de activitate
•Îți place să te adaptezi permanent la noi soluții și tehnologii de creștere a productivității
•Ești capabil să lucrezi eficient atât individual, cât și în echipă, să respecți termene stricte și să fii mereu pregătit să te adaptezi rapid la schimbările legislative

Rolul și responsabilitățile tale:
Dacă cele de mai sus te reprezintă, fii atent ce avem pentru tine: ca membru al echipei noastre de contabilitate, vei avea oportunitatea de a juca un rol crucial în gestionarea și monitorizarea sănătății financiare a organizației noastre precum și a clienților noștri.
Pentru că super puterea ta este organizarea și ordinea, ne bazăm pe tine pentru următoarele task-uri:
·Efectuarea înregistrărilor contabile, analiza datelor financiare, pregătirea rapoartelor și oferirea suportului în procesul de luare a deciziilor financiare.
·Întocmire state de plata, pontaje, contracte de munca, adeverințe, acte adiționale la contractele de muncă
·Întocmirea corectă și transmiterea în termen a declarațiilor fiscale periodice, a situațiilor financiare anuale, semestriale sau trimestriale
·Supervizarea și reconcilierea înregistrărilor contabile, analiza și raportarea indicatorilor financiari
·Gestionarea problemelor curente ale clienților din portofoliu.

Ce căutăm:
•Experiență și competențe: Experiență anterioară în domeniul contabilității, cu o înțelegere solidă a principiilor contabile și a reglementărilor financiare.
•Excelență în analiză și rezolvarea problemelor: Abilitatea de a analiza datele financiare și de a identifica tendințe și anomalii. Capacitatea de a rezolva problemele complexe și de a oferi soluții eficiente.
•Abilități de comunicare și colaborare: Capacitatea de a comunica eficient și de a colabora cu membrii echipei.
•Atenție la detalii și orientare către rezultate: Capacitatea de a lucra cu atenție la detalii și de a livra rezultate de înaltă calitate în termene strânse.
•Persoană ordonată, serioasă, loială, capabilă de a se adapta diverselor tipologii de clienți
•Cunoașterea programului de contabilitate Saga constituie avantaj.

Descrierea jobului

•Mediu de lucru dinamic și stimulant: Oportunitatea de a lucra într-un mediu de lucru dinamic și inovator, alături de o echipă talentată, tânără și dedicată.
•Dezvoltare profesională: Posibilități de creștere și dezvoltare în cadrul organizației, inclusiv formare și instruire continuă. Includerea în programul de lucru zilnic a unei sesiuni de învățare de 30 de minute.
•Acces la programe de dezvoltare: Posibilitatea de a învăța și de a fi parte dintr-un program de mentorat cu referire la Managementul operațional al organizației; posibilitatea de acces la programe de dezvoltare personală pe tot parcursul colaborării.
•Flexibilitate în alegerea orelor de muncă și posibilitatea de a lucra în sistem hibrid.
Acces la echipamente de lucru de ultimă generație: pentru confortul și eficiența angajaților toate echipamentele de lucru puse la dispoziție sunt de ultima generație

Ce pierzi dacă nu lucrezi cu noi:
•Ratezi oportunitatea de a
•Ratezi oportunitatea de a face parte dintr-o echipă dinamică și inovativă, unde fiecare zi aduce noi provocări și posibilități de a excela.
•Te vei lipsi de șansa de a lucra într-un mediu care pune mare preț pe dezvoltarea profesională și personală a fiecărui membru al echipei.
•Ratezi șanse de creștere într-un mediu sănătos și competitiv: la noi fiecare angajat este văzut ca un partener strategic în succesul afacerii. Oferim șansa de avansare în cadrul companiei și susținem dezvoltarea continuă a competențelor profesionale. Aspirațiile tale de a deveni lider în domeniul financiar pot deveni realitate.

Ce șanse de creștere ai?
•Șansa ta este ca un start-up îți oferă libertate maximă să evoluezi și să promovezi în timp. Faptul că vei avea acces la o mulțime de informații și că vei trece prin mai multe etape ale unui business, îți va dă un avantaj pe oricare rol vei vrea să performezi în viitor. De asemenea, vei avea șansa de a acumula cunoștințe noi prin prisma complexității business-ului și a persoanelor care te vor îndruma ori de câte ori va fi nevoie.

·Program de lucru: Luni-Vineri – 8 ore – flexibil în funcție de preferințe și necesități;
·Salariu atractiv;
·Mediu de lucru tânăr și plăcut
·Posibilitate de lucru în sistem hibrid

•Vino să-ți modelezi viitorul financiar alături de o echipă tânără, plină de energie și cu o viziune măreață de creștere!
•Ești pasionat de numere și ai un ochi pentru detalii fine? Ești genul de contabil care nu doar urmărește regulile, ci le și interpretează pentru a maximiza eficiența și conformitatea? Ești acea persoana despre care prietenii spun ca ești “omul organizat, meticulos și atent la detalii”? Dacă ai focus pe detalii, ești pasionat de lumea finanțelor și dorești să contribui la succesul unei organizații în plină creștere, atunci acest rol este pentru tine!
•Echipa Contabil Smart SRL angajează o persoană cu cunoștințe si experiență în programul de contabilitatea SAGA competentă pentru activitatea de contabilitate, pregătire declarații fiscale și resurse umane.
Publicat 25 Apr. 2024 Reactualizat 2 Mai 2024 Expiră 25 Mai 2024