Gratis

CONTABIL SENIOR

Euronautica International SRL

Candidatul Ideal

Candidatul ideal:
- studii superioare finalizate - profil economic;
- bune cunostinte de limba engleza;
- cunostinte de operare PC: pachet MS Office, utilizarea Soft Charisma/ OMC- constituie avantaj;
- sa detina cunostinte solide de contabilitate si fiscalitate;
- experienta anterioara in organizarea contabilitatii la firme cu activitate de comert si productie, inclusiv relatia cu autoritatile statului;
- capacitate de munca in echipa;
- persoana serioasa, flexibila, adaptabila, dornica de a acumula cunostinte noi;abilitati foarte bune de comunicare si organizare a timpului, sarcinilor, activitatilor zilnice;

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
- verifica inregistrarile contabile efectuate de contabilii juniori;
- asigura inregistrarea cronologica, sistematica si corecta a documentelor justificative;
- intocmeste lunar balantele de verificare pentru firmele din grup;
- intocmeste lunar sau trimestrial, dupa caz, declaratii fiscale;
- intocmeste diverse rapoarte catre management: analiza stocuri, analiza veniturilor si a cheltuielilor, calcul si analiza de indicatori financiari;
- asigura suport la inventarele anuale/ semestriale;
- reprezinta compania in relatia cu partenerii companiei si reprezentantii autoritatilor;
- asigura suport directorului economic la intocmirea bilanturilor contabile;
- intocmeste situatii pentru obtinerea de credite bancare.

Euronautica International este importator oficial in Romania al produselor Bombardier Recreational Products (BRP), al marcilor Can-Am, Sea-Doo, Ski-Doo, Lynx, Spyder si al motoarelor de barca Suzuki si barcilor Jeanneau.
Publicat 12 Apr. 2024 Reactualizat 12 Apr. 2024 Expiră 12 Mai 2024