Gratis

Contabil Senior

STEELMET ROMANIA S.A.

Candidatul Ideal

• Absolvent facultate ASE;
• Solide cunostinte de contabilitate si Excel;
• Bune cunostinte de legislatie contabila si fiscala;
• Gandire analitica;
• Abilitati de comunicare si lucru in echipa;
• Determinare;
• Dorinta de perfectionare continua;
• Experienta minim 5 ani;
• Limba engleza – nivel mediu/avansat;
• Cunoscator SAP ERP constituie un avantaj.

Descrierea jobului

• Organizeaza si asigura efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor in contabilitate, cronologic si sistematic, potrivit planurilor de conturi si normelor legale emise de institutiile de reglementare legala, pe baza documentelor justificative primite pentru toate operatiunile ;
• Verifica corectitudinea inregistrarilor contabile;
• Verifica componenta soldurilor conturilor si efectueaza reglari pe baza acestora;
• Verifica inchiderea conturilor de venituri, cheltuieli;
• Asigura intocmirea si arhivarea documentelor justificative si a registrelor contabile, conform cu legislatia in vigoare;
• Verifica si/sau stabileste impozitele de plata, verifica/intocmeste declaratiile fiscale obligatorii si raspunde de inregistrarea in termenele legale a acestora la autoritatile fiscale;
• Organizeaza operatiile cu caracter financiar contabil necesare inchiderii exercitiului financiar si verifica documentele de inventariere anuala a patrimoniului;

Companie multinationala, ce asigura parte din distributia produselor fabricate in cadrul grupului, pe teritoriul Romaniei.
Publicat 10 Apr. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 10 Mai 2024