Gratis

Contabil Senior

FEPRA

Candidatul Ideal

Studii superioare - profil economic;
• Experienta intr-o pozitie similara- 3-5 ani;
• Cunostinte solide de contabilitate si fiscalitate;
• Cunostiinte de utilizare PC: MS Word, Excel - nivel avansat;
• Abilitati de organizare, coordonare si prioritizare;

Descrierea jobului

•Inregistrаrеа contabila lа timp а tranzactiilor in contabilitate in concordantа cu rеglеmentarilе lеgаle contаbilе si fiscale;
• Responsabil cu activitatile de inchidere de luna ce constau in generarea rapoartelor necesare pentru intocmirea si depunerea declaratiilor in conformitate cu cerintele si termenele prevazute de legislatia in vigoare, respectiv,: decont TVA,D100, intrastat si alte raportari;
• Intocmirea, verificarea si inchiderea balantei lunare;
• Analiza si verificarea lunara a conturilor de venituri si cheltuieli pe centre de cost;
• Verificarea conturior de TVA pentru stabilirea sumelor de plata sau ce urmeaza a fi recuperate;
• Analiza lunara a fisei fiscale pe platitor;
• Implicare si suport in intocmirea bilantului contabil la termenele stabilite de legislatia in vigoare;
• Implicare si suport in calculul si intocmirea declaratiei privind impozitul pe profit
• Suport in intocmirea si elaborarea raportarilor financiare catre managementul superior al Societatii;
• Urmarirea modificarilor legislative, anticiparea influentelor si propunerea masurilor
de optimizare;

Our vision is to change today’s world. while taking care of the environment! Our organisations reunite a group of intelligent and innovative young people ”with an ambitious vision upon a better mutual future” - a future for everyone.

Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 26 Mart. 2024 Expiră 25 Apr. 2024