Gratis

CONTABIL SENIOR

CARDOIL AVANTAJ S.A.
2 poziții

Candidatul Ideal

Dacă sunteți interest/a în dezvoltarea unei cariere în domeniul financiar- contabil si cunoasteti foarte bine contabilitatea retail - magazine brend ne-ar placea să vă avem în echipa noastră, în care veți beneficia de posibilitatea de a acumula cunoștinte profesionale temeinice intr-un colectiv tanar.

CERINȚE:
Studii superioare de specialitate – profil contabilitate;
Minim 5 ani experiență în domeniul contabil, cuprizând toate aspectele financiar-contabile;
Excelente cunoștinte de specialitate și abilitatea de interpretare și aplicare a acestora;
Capacitate de analiză și sinteză, atentie la detalii ;
Capacitate de prioritizare și respectare a termenelor limită;
Corectitudine, tenacitate, seriozitate;
Atitudine pozitivă, abilități de comunicare, orientare către lucrul în echipă;
Utilizator MS Office.

Descrierea jobului

Veti inregistra în sistemul informatic de contabilitatea financiară și de gestiune a operațiunilor derulate de societate, în conformitate cu reglementările în vigoare și manualul de proceduri interne;
Verificati periodic conturile de care sunteti responsabil;
Verificati înregistrarea în contabilitate a documentelor contabile referitoare la tranzacțiile realizate;
Participati direct, activ și responsabil la:
- contabilitatea Leasing-urilor societatii;
- intocmire Intrastat;
- verificarea documentelor transmise prin E - Factura si E - Transport;
- întocmirea balanței de verificare și a registrelor contabile și fiscale obligatorii ;
- întocmirea lucrărilor de închidere a exercițiului financiar-contabil, la operațiunile de inventariere a patrimoniului, urmărind modul de valorificare a rezultatelor inventarierii.
Colaborati la stabilirea politicilor contabile și urmăriti respectarea principiilor contabile și ale evaluarii patrimoniului;
Participati activ pe perioada desfășurării auditului financiar și/sau a potențialelor controale financiare, fiscale.

Domeniul de activitate al companiei il reprezinta comercializarea de produse petroliere prin intermediul partenerilor (Rompetrol, Lukoil,Mol, Petrom, OMV, Gazprom), fiind in momentul de fata unicul broker de carburant din Romania.

CARDOIL AVANTAJ este o companie ce joaca un rol important in domeniul transporturilor, produs lansat inca din luna mai, introducand noul concept pe piata transporturilor din integrate complete de logistica a alimentarilor prin preturi preferentiale la alimentarea cu carduri de carburant, datorita parteneriatelor solide pe care le avem cu principalii furnizori din tara.

Publicat 20 Mart. 2024 Reactualizat 20 Mart. 2024 Expiră 19 Apr. 2024