Gratis

Contabil Senior / Team Supervisor

Startcontabilitate S.R.L.

Candidatul Ideal

Contabil Senior / Team Supervisor cu atributii de consultant in Cluj-Napoca

StartCo este o platforma digitala care ii ajuta pe antreprenori si freelanceri sa scape de birocratia inceperii si administrarii unei afaceri, prin simplificarea si automatizarea proceselor care tin de infiintarea unei firme, facturare si contabilitate.

Suntem un startup romanesc in plina dezvoltare si cautam sa ne dezvoltam echipa. Daca vrei sa faci parte dintr-o companie digitala 100% romaneasca, atunci citeste mai departe.

Descrierea jobului

Pentru departamentul de contabilitate, cautam un contabil cu experienta si pasiune pentru cifre, care isi doreste sa creasca din punct de vedere profesional.

Descrierea rolului
Departamentul de contabilitate este cel care se ocupa de evidenta contabila a clientilor cu un abonament activ de contabilitate in platforma StartCo. Fiecare contabil StartCo gestioneaza propriul portofoliu de clienti, sub indrumarea unui Expert Contabil.

Ce vei face efectiv in cadrul departamentului de contabilitate

In calitate de team supervisor, vei conduce si monitoriza activitatea contabililor din echipa.
Mai exact:
  • Monitorizezi activitatea zilnica a echipei si te asiguri ca fiecare membru reuseste sa isi indeplineasca sarcinile la timp si in conformitate cu standardele de calitate stabilite
  • Oferi indrumare si asistenta contabila si fiscala ori de cate ori este necesar, fiind mereu disponibil pentru membrii echipei
  • Te asiguri ca fiecare nou membru al echipei, dupa finalizarea perioadei de instruire, este capabil sa gestioneze clientii din portofoliu atat din punct de vedere procedural cat si din punct de vedere al cunostintelor pe care le detine
  • Identifici nevoile/lipsurile existente prin verificarea in mod regulat a firmelor din portofoliul fiecarui contabil si vii in intampinarea acestor nevoi cu scopul de a imbunatati performantele si de a minimiza riscul de erori
  • Urmaresti comunicarea dintre contabil si client, asigurandu-te ca intrebarile venite din partea clientului sunt abordate in mod prompt si profesionist, iar raspunsurile oferite sunt corecte
  • Oferi consultanta fiscala si contabila de specialitate, la solicitarea clientilor, asigurandu-te ca acestia beneficiaza de cele mai bune solutii pentru nevoile lor

Pe cine cautam?

Te potrivesti acestui rol daca:
  • Ai experienta in contabilitate de minim 5 ani
  • Ai cunostinte temeinice de contabilitate si fiscalitate
  • Ai experienta cu munca in echipa. Bonus daca ai avut atributii de conducere / supervizare in cadrul unei echipe.
  • Esti acel contabil care se informeaza mereu cu privire la modificarile fiscale si legislative cu impact asupra domeniului contabil
  • Iti place sa lucrezi cu numere, sa descalcesti spete complicate si gasesti solutii creative la problemele cu care te intalnesti
  • Esti la curent cu si intelegi cum functioneaza economia digitala (servicii electronice, procesatori de plata, platforme de ridesharing, platforme precum Upwork, etc.)
  • Ai abilitati foarte bune de comunicare scrisa si vorbita
  • Iti place sa explici altora lucruri pe care tu le cunosti foarte bine
  • Esti genul de persoana care cauta in permanenta sa evolueze si sa invete lucruri noi, atat pe plan profesional cat si personal
  • Cunosti limba engleza la un nivel avansat

Ce iti oferim
  • Mediu de lucru prietenos si oportunitatea de a face parte dintr-o echipa tanara, energica si ambitioasa;
  • Participare la traininguri si conferinte de specialitate in domeniul financiar-contabil
  • Indrumare si mentorat din partea unor Experti Contabili cu peste 15 ani de experienta
  • Oportunitatea de a fi in contact cu spete contabile de actualitate (servicii electronice, criptomonede, investitiii, etc.)
  • Pachet salarial motivant
  • Prime de sarbatori
  • Abonament Regina Maria
  • Decontare transport
  • Posibilitatea de a creste si a te dezvolta profesional odata cu StartCo

Intr-un startup, contributia fiecarui membru este extrem de vizibila si importanta. Iti oferim sansa sa ai un impact asupra unui start-up romanesc in plina dezvoltare, intr-una dintre cele mai relevante industrii la acest moment – servicii digitale.

Daca te incanta ideea de a creste profesional odata cu StartCo si crezi ca poti sa aduci un aport pozitiv echipei noastre, vrem sa te cunoastem!
Publicat 22 Mart. 2024 Reactualizat 21 Apr. 2024 Expiră 21 Apr. 2024