Gratis

Contabil Senior - Hervis Sediul Central

Hervis Sports and Fashion

Candidatul Ideal

Ai o atitudine proactiva, esti o persoana atenta la detalii si meticuloasa?
Atunci esti persoana potrivita pentru a se alatura echipei Hervis!

Candidatul ideal
  • Studii superioare finalizate in domeniul economic/financiar;
  • Minim 7 ani experienta in domeniul financiar-contabil;
  • Interesat de modificarile legislative financiar-contabile;
  • Experienta in folosirea ERP - SAP (S4HANA constituie un avantaj);
  • Capabil sa se adapteze la schimbari, dornic sa invete constant;

Cunostinte de limbi straine
  • Limba engleza - nivel mediu;
  • Limba germana – constituie avantaj.

Descrierea jobului

Vei avea ca responsabilitati principale
  • Inregistrare si raportare facturi mijloace fixe/investitii, alocare pe centre de cost;
  • Inregistrare facturi chirii (avantaj cunostinte de IFRS16);
  • Intocmire documentatii ANAF aferente deschiderilor de noi puncte de lucru;
  • Intocmirea declaratiilor fiscale si de mediu;
  • Gestionarea relatiei cu autoritatile fiscale si teritoriale;
  • Calcul si inregistrare provizioane;
  • Verificare documente/inregistrari aferente tranzactiilor de pe casele de marcat;
  • Reconcilieri solduri/conturi alocate;
  • Raspunde solicitarilor auditorilor interni si externi;
  • Cerinte ad-hoc – la solicitarea contabilului sef/managerului financiar.

Beneficii
  • Pachet financiar atractiv;
  • Mediu de lucru dinamic si placut;
  • Parte dintr-o echipa tanara si in continua dezvoltare;
  • Posibilitati de dezvoltare personala si de cariera;
  • Program flexibil.

Hervis Sports apartine 100% grupului SPAR Austria si este unul dintre cei mai mari jucatori de pe piata de retail de articole sportive din Europa, cu peste 200 de filiale international si 520 milioane Euro cifra de afaceri in anul 2017. In ultimii ani Hervis Sports a inregistrat o crestere considerabila si a deschis numeroase filiale in Austria, Germania, Slovenia, Ungaria, Cehia, Croatia si Romania.
In 2007 s-a deschis prima filiala Hervis in Romania si s-a introdus cardul de loializare la nivel European.

Hervis este unul dintre marii sustinatori ai sportului in Europa, fiind partener in organizarea majoritatii evenimentelor sportive pentru amatori si profesionisti, in tarile in care activeaza.
Produsele apartinand a peste 40 de branduri internationale si marca proprie, sunt oferite in reteaua Hervis Sports la cele mai bune preturi si sunt dedicate activitatilor zilnice recreative si sporturilor indoor si outdoor (ciclism, inot, schi, alpinism, tenis, badminton, sporturi de echipa, fitness, bodybuilding, patinaj, sporturi de apa, etc.).

Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 18 Apr. 2024 Expiră 18 Apr. 2024