Gratis

Contabil Sef

Star Trading Impex

Candidatul Ideal

Cerințele postului
Studii și experiență:
• Studii superioare de specialitate în domeniul economic (finanţe – contabilitate);
• Experienţă pe un post similar de minimum 5 ani;
Cunoștințe și abilități necesare:
Capacitate de a prelucra informatiile, de a le interpreta si de a le valorifica prin luarea de decizii sau prin furnizarea de date prelucrate altor factori decizionali;
Obiectivitate in aprecierea si analiza situatiilor economice, financiare si sociale, receptivitate, spirit de echipa (sincer, dispus la colaborare)
Corectitudine, tenacitate, seriozitate, atitudine principiala in relatiile cu oamenii
Cunostinte temeinice in ceea ce priveste sistemul organizatoric si financiar-contabil;
Cunoştinţe solide de operare PC (Excel,Word);
Cunostinte si experienta de lucru intr-un sistem informatic integrat (Saga constituie avantaj);
Cunoştinţe de legislaţie fiscală.

Descrierea jobului

Principalele responsabilități:

Coordonarea şi supervizarea tuturor activităţilor contabile din firmă.
Studierea permanentă a legislaţiei în domeniul financiar-contabil şi aplicarea ei în cadrul firmei.
Elaborarea şi implementarea sistemului de evidenţă contabilă a firmei.
Elaborarea politicilor si strategiilor financiar contabile ale firmei pentru cresterea eficientei economice in conditiile respectarii legislatiei in vigoare in domeniul financiar contabil.
Intocmirea tuturor declaratiilor fiscale si informative, situatii financiare intermediare si anuale, conform legislatiei in vigoare, precum si a balantei lunare.
Reprezinta societatea la intalnirile ce au ca obiect cu precadere aspecte financiar-contabile ale acesteia.

Star Trading Impex ofera de peste 30 de ani servicii in domeniul constructiilor civile si industriale. De asemenea este unul dintre producători importanti de prefabricate din beton de pe piața locală. Compania produce, comercializează si ofera servicii complete pentru elemente prefabricate din beton.

Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 25 Mart. 2024 Expiră 24 Apr. 2024