Gratis

CONTABIL SEF

DESA ENGINEERING CONSTRUCTION

Candidatul Ideal

Cautam pentru echipa Desa Engineering un Contabil Sef cu experienta de minim 5 ani.

Cerinte:
  • Cunoștințe temeinice și la zi a legislației financiar-contabil, gestiunea firmei și fiscalitate;
  • Cunostinte avansate de Microsoft Office;
  • Expert contabil membru CECCAR- constituie avantaj;
  • Cunostinte de limba engleza – nivel avansat;
  • Studii superioare economice în domeniul financiar-contabil;
  • Minim 5 ani experiență într-o poziție similara in domeniul contabil.

Descrierea jobului

Atributiile postului:
  • Intocmeste si depune raportările lunare, trimestriale, semestriale, anuale solicitate de organele administraţiei financiare si alte institutii de raporare ;
  • Organizează, conduce, controlează și răspunde dе desfășurarea în mod eficient а activității financiar-contabile a societății;
  • Corecteaza erorile constatate la inchiderile de luna ;
  • Verifica si inregistreaza statele de salarii , centralizeaza si transmite obligatiile de plata aferente salariilor, reconciliaza taxele din statele de salarii cu evidentele din balanta contabila;
  • Răspunde de activitatea financiară – contabilă a societății în conformitate cu legislația în vigoare;
  • Supervizează închiderea conturilor contabile și a bilanțurilor semestriale și anuale;
  • Elaborează analiza contului de profit și pierdere;
  • Asigură suport zilnic departamentelor companiei în scopul derulării business-ului;
  • Administrarea relațiilor financiar-contabile: Va gestiona relațiile cu instituțiile statului, băncile, furnizorii și clienții în ceea ce privește aspectele financiar-contabile. Va asigura comunicarea eficientă și respectarea termenelor și cerințelor financiare impuse de aceștia.

DESA CONSTRUCTION GROUP activeaza pe piata constructiilor din 2008, avand in portofoliu o gama variata de lucrari: constructii din beton armat, structuri metalice, lucrari de fatade si pereti cortina. Activitatea companiei noastre se desfasoara atat in Romania cat si in urmatoarele tari: Germania, Olanda, Belgia, UK.
Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 22 Apr. 2024 Expiră 24 Apr. 2024