Gratis

CONTABIL SEF

SC TRANSPOL SRL

Candidatul Ideal

Studii superioare dе specialitate (profil finante –contabilitate);
Experienta in domeniul financiar-contabil – minimum 3 ani;
Experienta intr-o pozitie similara dе minimum 2 ani;
Cunostinte solide in domeniul legislatiei contabile si fiscale;
Cunostinte in utilizarea SEAP;
Expert contabil - constituie avantaj;
Persoana cu initiativa, capabila sa lucreze independent si in echipa;
Persoana ordonata, spontana, atenta la detalii, cu abilitati excelente dе comunicare;
Capacitate dе organizare a activitatii;
Capacitate decizionala;

Descrierea jobului

Pregаtestе, exаminеaza si anаlizeaza documеntelе finаnciar-contabile, declаratiile finаnciаrе si alte rаpoartе, pentru a se asigura de acuratetea si conformitatea lor cu standardele procedurale;
Intocmeste si verifica documentele financiar - contabile;
Intocmeste si verifica balantele contabile, bilanturile si anexele specifice pentru o perioada determinata de timp;
Intocmeste si verifica declaratiile de tva, impozit pe profit si alte taxe;
Asigura adaptarea firmei la toate reglementarile financiare, contabile, legislative, impozite si taxe;
Intocmeste lunar salariile;
Pregateste dosarele de achizitii publice;
Intocmeste si verifica lunar notele contabile privind cheltuielile cu salariile, cu documentele din gestiunea societatii, a diferentelor de schimb valutar etc.
Intocmeste si verifica inchiderile contabile lunare, inclusiv a balantei de verificare cu respectarea prevederilor planului de conturi si a legislatiei in vigoare;
Reprezinta firma in fata autoritatilor, punand la dispozitia acestora documentele financiar-contabile necesare;
Ofera consultanta contabila ori de cate ori este necesar;
Intretine in mod onest, corect si complet rapoartele contabile;
Informeaza ori de cate ori este nevoie Directorul general al societatii asupra tuturor aspectelor din sfera sa de activitate si propune masurile ce se impun;
Se preocupa de dezvoltarea sa profesionala prin invatarea si utilizarea de noi proceduri de lucru, noutati legislative si noi programe informatice specifice.

TRANSPOL este o companie importatoare de componente si subansamble auto din Germania pentru autocamioane, remorci si utilaje. Ne impunem cu succes inca din 2002 pe piata de profil prin mentinerea si dezvoltarea unui standard superior de calitate, politica noastra fiind in deplina concordanta cu satisfacerea permanenta a cerintelor si nevoilor clientilor! Cheia succesului o reprezinta formarea permanenta a colectivului care in final reprezinta compania la nivel national si international!

Publicat 21 Mart. 2024 Reactualizat 18 Apr. 2024 Expiră 20 Apr. 2024