Gratis

Contabil Sef

IBB-HIB ROMANIA

Candidatul Ideal

  • absolvent al învățământului superior economic de specialitate;
  • experienta de cel puțin 3 ani în domeniu, cuprinzând toate aspectele activității financiar-contabile;
  • cunoștințe temeinice în ceea ce privește sistemul organizatoric și financiar-contabil;
  • cunoștințe solide în ceea ce privește legislația în vigoare privind domeniul financiar-contabil;
  • Computer literacy in sisteme contabile;
  • capacitate de a prelucra informațiile, de a le interpreta și de a le valorifica prin luarea de decizii sau prin furnizarea de date prelucrate altor factori decizionali;
  • capacitate de organizare și conducere a activității serviciului;
  • obiectivitate în aprecierea și analiza situațiilor economice, financiare și sociale, receptivitate, spirit de echipă (sincer, dispus la colaborare)

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • organizează, îndrumă, conduce, controlează și răspunde de desfășurarea în mod eficient a activității financiar-contabile a societății si a integrității întregului patrimoniu al companiei în conformitate cu dispozițiile legale în vigoare sau cu reglementările interne;
  • organizează și coordonează contabilitatea operațiilor de capital, contabilitatea imobilizărilor, contabilitatea stocurilor, contabilitatea terților, contabilitatea trezoreriei, contabilitatea cheltuielilor, veniturilor și rezultatelor, contabilitatea angajamentelor și altor elemente patrimoniale, contabilitatea de gestiune în conformitate cu legislația în vigoare;
  • urmărește respectarea principiilor contabile și ale evaluării patrimoniului (prudenței, permanenței metodelor, continuității activității, independenței exercițiului, intangibilității bilanțului de deschidere, necompensării);
  • organizează și coordonează controlul financiar preventiv, stabilind operațiunile și documentele ce se supun controlului financiar preventiv, precum și persoanele care exercită acest control;
  • organizează și participă la întocmirea lucrărilor de închidere a exercițiului financiar-contabil, la operațiunile de inventariere a patrimoniului urmărind modul de valorificare a rezultatelor inventarierii;
  • răspunde de evidența formularelor cu regim special;
  • organizează controlul asupra operațiilor patrimoniale;
  • asigură și răspunde îndeplinirea la termen a obligațiilor societății față de bugetul statului și terți în conformitate cu dispozițiile legale în vigoare;
  • supraveghează reconcilierea și închiderea conturilor;
  • asigură și răspunde de elaborarea balanței de verificare la termenele stabilite de legislația în vigoare;
  • efectuează analiza financiar contabilă pe bază de bilanț, pe care o prezintă în consiliul de administrație și respectiv adunării generale a asociaților;
  • avizează lucrări pe probleme de contabilitate a stocurilor, de urmărire, evidență, decontări, cheltuieli-venituri, bilanț, analize de sistem, tehnică de calcul;
Beneficii
  • Salariu motivant;
  • Asigurare medicală privată
  • Integrarea într-o echipă tânără și performantă
  • Condiţii foarte bune de lucru;

IBB-HIB România desfășoară activități generale de construcții pe teritoriul României începând cu anul 2016. Numeroasele proiecte de construcții finalizate dovedesc experiența solidă, eficiența și profesionalismul. IBB-HIB România este o companie puternică, flexibilă și capabilă să se plieze pe nevoile fiecărui client cu o gamă de servicii ce include: săpături și terasamente; execuție de drumuri, autostrăzi și poduri, căi ferate de suprafață și subterane; construcții civile și industriale; demolări; închirieri utilaje de construcții pentru terasamente, excavații, nivelări, compactări, transport de materiale, etc. Alături de serviciile oferite IBB HIB România oferă și o gamă de materiale de construcții produse după rețele certificate: diferite clase de benton, mixturi asfaltice, alte produse produse din beton, ciment, ipsos.

IBB-HIB România deține din aprilie 2021, un laborator modern și performant de analize și încercări în activitatea de construcții, autorizat de Inspecția de Stat în Construcții.

În 2022 IBB HIB România a intrat în top 100 de companii de construcții conform ciferelor de afaceri nete declarate pentru 2021, cu o creștere de 715% față de anul anterior.

Publicat 6 Mart. 2024 Reactualizat 3 Apr. 2024 Expiră 5 Apr. 2024