Gratis

CONTABIL PRIMAR

MLH CREATION FACTORY, BUCURESTI
2 poziții

Candidatul Ideal

- studii profil economic, contabilitate/financiar
- persoana extem de meticuloasa si atenta la detalii
- cunostinte soft contabilitate si sisteme ERP, pachet Microsoft, Windows
- capacitate buna de organizare si disciplina de lucru, punctualitate
- cunoasterea la zi a legislatiei aplicabile in vigoare

Descrierea jobului

  • Verifica documentele primite, in conformitate cu politicile de gestionare a riscurilor din companie și a legislației in vigoare;
  • Înregistreaza corect și la timp în contabilitate a tuturor operațiunilor din aria sa de responsabilitate;
  • Înregistreaza facturile de furnizori pe centre de cost;
  • Înregistreaza deconturile de cheltuieli si extrase de bancă;
  • Verifica periodic fișele de cont din aria de responsabilitate, le reconcilieaza cu balanța contabilă și face corecții la nevoie;
  • Participa la întocmirea lucrărilor de închidere a lunii, a exercițiului financiar-contabil și audit;
  • Reconciliaza soldurile cu partenerii companiei;
  • Centralizeaza, gestioneaza şi arhiveaza periodic documentele specifice conform normelor interne;

Beneficii:
  • salariu motivant, tichete de masa
  • mediu de lucru prietenos

Companie in industria textila/ confectii. Sediu in Bucuresti.
www.marialuciahohan.com

Publicat 12 Mart. 2024 Reactualizat 9 Apr. 2024 Expiră 11 Apr. 2024