Gratis

CONTABIL / LUCRATOR INREGISTRARI CONTABILE

TONNY MAD S.R.L.

Candidatul Ideal

Cerinte:
Minimum 2 ani experienta relevanta;
Experienta in programul de contabilitate SAGA;
Seriozitate, perseverenta, dedicatie si bun simt.
abilitati de comunicare ( telefon si e-mail )
cunostinte legislatie - reglementari privind activitatea financiar-contabila
abilitati de operare, word, excel
abilitati planificare si organizare

Program:Luni- vineri: 9:00 -17:00;

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Desfasurarea activitatatii in compartimentul financiar- contabil si acoperirea partial sau total a activitatii acestuia;
sa intocmesti evidenta contabila, rapoarte si analize financiar-contabile
sa asiguri si sa menti relatia cu clientii si institutiile statului
sa grupezi, clasezi si arhivezi documentele rezultate din activitatea economica pe care o desfasuram
Preluarea documentelor primare si inregistrarea lor in sistemul contabil;
Verificarea corectitudinii inregistrarilor aplicand legislatia in vigoare;
Informarea conducerii in legatura orice neconcordante aparute, documente lipsa sau documente de transmis suplimentar;
Verificarea corelatiilor intre conturi si intre datele contabile si gestiuni;
Intocmirea evidentelor legate de clienti si furnizori,operarea extraselor bancare si repartizarea acestora pe clienti/furnizori;
Repartizarea platilor catre bugetul de stat pe baza dosarului fiscal;
Intocmirea declaratiilor fiscale si pregatirea op-urilor pentru achitarea datoriilor catre bugetul de stat;
Transmiterea declaratiilor lunare;
Intocmirea corecta si in termen a raportarilor lunare, trimestriale si anuale;
Raspunderea la mail-urile venite de la clienti;
Revisal/ Salarizare.

irma noastra ofera servicii de contabilitate, resurse umane, salarizare in desfasurarea activitatii firmelor pe care le avem in portofoliu.
Daca sunteti interesat(a), asteptam CV-ul dumneavoastra.

Activitatea se va desfasura fizic la sediul social al firmei in Ors. Popesti-Leordeni
Publicat 16 Apr. 2024 Reactualizat 16 Apr. 2024 Expiră 17 Mai 2024