Gratis

Contabil junior

Premium Porc Group
2 poziții

Candidatul Ideal

- Studii superioare de profil economic;
- Experiență anterioară de 1 an pe o poziție similară;
- Cunoștințe de contabilitate si fiscalitate;
- Abilități foarte bune de planificare, organizare și prioritizare;
- Abilitati de lucru in echipa si comunicare, atentie la detalii, abilitati analitice, capacitate de a face fata stresului asociat cu termenele stranse;
- Capacitate de adaptare la un mediu dinamic, in continua schimbare;
- Cunoștinte solide de operare calculator, în special pachetul Microsoft Office;
- Experienta de lucru in ERP Business Central reprezinta avantaj;
- Limba engleză, scris și vorbit – nivel mediu.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Înregistrează documente financiar contabile (extrase bancare, deconturi si facturi) și note contabile în aplicația ERP;
- Analizeaza principalele conturi din balanta de verificare (furnizori, clienti, imprumuturi, datorii, stocuri, mijloace fixe) cu scopul de a urmari coerenta acestora si de a justifica soldurile;
- Întocmește și verifică declarații și rapoarte financiar-contabile in termenele stabilite de managerul direct;
- Întocmește periodic rapoarte statistice pentru BNR și Institutul de Statistică;
- Pregateste situatiile de inchidere de luna si asigura desfasurarea lor in termenele stabilite de managerul direct;
- Asigura conformitatea registrelor contabile cu cerintele locale statutare precum si cu politicile si procedurile companiei;
- Asigura suport in procesul de audit statutar a situatiilor financiare anuale;
- Întocmește diverse rapoarte pentru superior sau management, ori de câte ori este nevoie;
- Urmareste si tine evidenta tuturor proiectelor alocate.

Premium Porc Group este un grup românesc de companii, parte a unui holding danez, specializat în înfiintarea și gestiunea producţiei de porcine în sistem intensiv, folosind tehnologie şi know-how danez. Grupul de companii Premium Porc este printre cei mai mari producători de carne de porc din Romania și deține ferme de creștere porcine în judeţele Brăila, Brasov, Constanţa, Olt, Sibiu şi Vrancea.

Pentru mai multe informatii despre companie, va rugam vizitati: www.premiumporc.com

Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024