Gratis

Contabil Junior

MAS PLC

Candidatul Ideal

Contabilul junior este implicat in activități contabile, servicii administrative și asistență a echipei de contabilitate din cadrul companiei.
In vederea cunoasterii activitatii contabile a companiei in cel mai potrivit mod, se va implica in in fiecare sarcina beneficiind de suportul si supravegherea contabililor seniori.

Activitatea se desfasoara de la birou, in zona de nord a capitalei - in Globalworth Tower, lângă Promenada Mall.

Descrierea jobului

Rolul pe care îl vei avea
  • Înregistrezi facturi de clienți si furnizori.
  • Înregistrezi extrase bancare.
  • Înregistrezi note contabile diverse;
  • Oferi asistență pentru emiterea facturilor către clienții companiei.
  • Oferi suport în orice activitate contabilă după cum este solicitat de contabilul senior.
  • Participi activ in procesul de închidere de luna.
  • Gestionezi activitățile contabile de zi cu zi, sub îndrumarea contabilului senior, astfel încât termenele limită să fie îndeplinite.
  • Urmărești facturile de furnizori scadente și le înregistrezi la plată.
  • Ești responsabil pentru urmărirea facturilor neîncasate și comunicarea acestora către clienți.
  • Gestionezi listările rapoartelor si fișelor lunare conform procedurilor interne.
Elemente pentru succesul tău profesional
  • Interacționezi eficient cu ceilalți, comunicând clar și înțelegând și satisfăcând nevoile echipei.
  • Abilități excelente de organizare, planificare și motivație.
  • Gândire critică judecată și capacitate de luare a deciziilor.
  • Trebuie să aibă o etică de muncă puternică și să fie orientat spre detalii, cu abilități excelente de multitasking.
  • Abilitatea de a acorda prioritate muncii, de a respecta termenele limită și de a lucra bine sub presiune.
  • Abilitatea de a lucra cu informații confidențiale.
  • Abilitatea de a lucra atât in echipa cat si independent fără a fi tot timpul coordonat.
  • Cunoștințe bune de Excel.
Cunoștințe și experiență necesare
  • Diplomă de studii de trei ani în contabilitate sau conex.
  • Experiența anterioara in contabilitate nu este obligatorie dar este de preferat.
  • Abilități organizatorice și atenție la detalii.
  • Capacitatea de a face mai multe sarcini.
  • Capacitatea de a respecta termenele într-un mediu dinamic
  • Cunoștințe MS Excel.

Descrierea companiei

Prezentare generală a companiei
MAS PLC este un investitor imobiliar și operator listat în consiliul principal al Bursei de Valori din Johannesburg. Grupul este gestionat intern, combinând abilități de investiții, achiziții, leasing, gestionarea activelor și a proprietăților, marketing și finanțe.
Publicat 18 Mart. 2024 Reactualizat 17 Apr. 2024 Expiră 17 Apr. 2024