Gratis

Contabil Junior

Biocrop

Candidatul Ideal

  • Studii superioare economice absolvite, preferabil Contabilitate
  • Experienta anterioara in contabilitate primara de 1-3 ani
  • Cunoastere operare PC - MS Office - nivel avansat
  • Cunoasterea legislatiei si a documentelor financiar-contabile
  • Bune abilitati de comunicare si relationare

Descrierea jobului

  • Activitati de contabilitate primara (emite si inregistreaza documente financiar-contabile si de gestiune, verifica facturile de discount, de combustibil si reparatii auto si facturile de la furnizori diversi) si procesarea primara in sistem ERP
  • Pe baza facturilor inregistrate si a inventarului fizic efectuat la sfarsitul lunii, realizeaza scoaterea obiectelor de inventar din gestiune prin intocmirea bonurilor de consum
  • Realizeaza si inregistreaza deconturi de cheltuieli si documente justificative pentru avansuri de trezorerie conform termenelor agreate si a procedurilor interne

De 15 ani Biocrop selecteaza si pune la dispozitia fermierilor romani genetica agricola performanta, cu scopul cresterii rentabilitatii fiecarui hectar cultivat.

"15 ani Biocrop reprezinta parcursul perioadei de maturitate profesionala, un lung sir de succese, esecuri, invataminte, provocari, experiente, de cele mai multe ori incantatoare’’, spune Nicolae NICA Director General Biocrop.

Aceasta performanta este obtinuta atat prin sporul de productie, cat si prin calitati agroalimentare de exceptie.

In acest scop, actionam in parteneriate bazate pe respect si onestitate cu amelioratori, distribuitori, fermieri si procesatori.

Biocrop este o organizatie romaneasca independenta, o companie moderna si flexibila, capabila sa se adapteze rapid la provocarile contextului agricol si economic.

Cu acces la o gama larga de produse, din portofoliul unor amelioratori de top din Germania, Franța, Spania, Elvetia si Romania, testam anual peste douazeci de noi produse in statiuni de cercetare si ferme partenere de pe teritoriul intregii tari.

Produsele testate multianual sunt selectate pe baza adaptării lor la conditiile pedoclimatice ale diferitelor regiuni de cultura din Romania, potentialului de productie, toleranta la boli si daunatori, rezistenta la ger si seceta.

O buna parte din semintele comercializate sunt produse in Romania, in sistem irigat, cu utilaje si capacitati de selectie si procesare de o inalta eficienta si calitate a productiei.

Ca parte a echipei Biocrop veti avea oportunitatea sa cresteti si sa va dezvoltati profesional, precum si sa construiti, alaturi de noi, o cariera solida in agribusiness.

Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 2 Apr. 2024 Expiră 10 Apr. 2024