Gratis

Contabil Junior

Tralala Studio S.R.L.

Candidatul Ideal

  • Absolvent studii economice (de preferință, secția Contabilitate și Informatică de Gestiune);
  • Experiență minimă anterioară în domeniul activității financiar-contabile constituie avantaj;
  • Cunoaștere operare PC - MS Office - nivel avansat;
  • Cunoașterea programului de contabilitate Nexus constituie un avantaj;
  • Cunoașterea legislației și a documentelor financiar-contabile;
  • Capacitate de organizare și planificare;
  • Persoană cooperantă și cu spirit de echipă;
  • Persoană atentă la detalii, serioasă și punctuală;

Descrierea jobului

  • Înregistrarea cronologică și sistematică a documentelor justificative în contabilitate;
  • Gestionarea evidenței încasărilor și plăților;
  • Menținerea legăturii cu banca și autoritatea Fiscală, Inspectoratul Teritorial de Muncă și alte instituții publice (AJOFM, Administrația Finanțelor Publice locale, etc.);
  • Întocmirea pontajelor și statele de plată, precum și toate actele care țin de resursele umane (întocmire dosare de personal, contracte de muncă, acte adiționale, regulament de ordine interioară, transmitere Revisal, etc.);
  • Verificarea fișelor, urmărirea soldurilor și alte activități specifice;
  • Listarea și îndosarierea documentelor financiar-contabile;
  • Alte activități specifice profesiei contabile.

La TraLaLa Studio SRL, ne mândrim că suntem pe primul loc în inimile copiilor și părinților din România, dăruind zâmbete și educație prin conținutul nostru.
De peste zece ani, TraLaLa nu e doar cea mai mare retea de canale YouTube pentru copii, ci o promisiune de educație de calitate și de distracție. Am crescut și ne-am extins, lansând postul de televiziune TraLaLa TV, un spațiu unde divertismentul întâlnește educația în cel mai plăcut mod.

Suntem o echipă pasionată, care crede că învățarea poate fi și amuzantă, și instructivă. Cu sute de milioane de vizualizări pe YouTube și pe TV, cu o comunitate în creștere, TraLaLa este mai mult decât un brand - este locul unde fiecare copil poate învăța jucându-se și unde fiecare angajat poate aduce schimbarea!

Vino să contribui la povestea TraLaLa!

Publicat 7 Mart. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 6 Apr. 2024