CONTABIL JUNIOR

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Sa fie absolvent al invatamantului superior – financiar-contabil;
  • Cunostinte bune de operare PC (Windows, Word, Excel);
  • Experiență de lucru intr-un ERP (lucrul in NEXUS reprezinta un avantaj)
  • Sa aibă capacitate de comunicare interactiva deosebita;
  • Sa cunoasca legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil;
  • Corectitudine, tenacitate, seriozitate, atitudine principiala in relatiile cu oameni.

Descrierea jobului

  • Înregistreaza facturi de clienți si furnizori;
  • Înregistreaza extrase bancare;
  • Înregistreaza note contabile diverse;
  • Ofera asistență pentru emiterea facturilor către clienții companiei;
  • Intocmeste plati bancare
  • Raspunde de arhivarea corespunzatoare a tuturor documentelor pe care le opereaza.
  • Gestioneaza listările rapoartelor si fișelor lunare conform procedurilor interne ;
  • Ofera suport în orice activitate contabilă după cum este solicitat de contabilul senior;
  • Intocmeste rapoarte financiare si situatii contabile solicitate de conducere.

Societate comerciala, cu activitate în domeniul construcțiilor civile si de drumuri, angajeaza CONTABIL JUNIOR in departamentul Financiar Contabil. (Locatia se afla in Pipera).
Publicat 13 mai 2022 Expiră 12 iun. 2022