Publicat 04 Dec 2018 | Reactualizat 03 Ian 2019 | Expiră 04 Ian 2019

Contabil junior

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Absolvent studii economice superioare (reprezintă un plus studii de contabilitate)
Experiența reprezintă un plus (de preferat într-o companie de contabilitate)
Cunoașterea limbii engleze la nivel mediu
Cunostințe PC: Outlook, Microsoft Office (Word, Excel), software-uri de contabilitate/ERP
Abilităti de comunicare și relaționare
Persoană organizată, capacitate de analiză și sinteză

Descrierea jobului

Atributii

Inregistrarea în programul de contabilitate a documentelor financiar-contabile
Verificarea corectitudinii documentelor primare și /sau a evidențelor contabile întocmite de client conform legislației in vigoare
Asigură relația directă cu clienții în vederea colectării documentelor primare
Intocmirea de alte situatii analitice la cererea contabilului senior
Participă la executarea unor lucrări mai complexe (sub supravegherea unui contabil senior)

Responsabilitati

Imbunatatirea permanenta a pregatirii sale profesionale si de specialitate
Respectarea prevederilor normativelor interne si a procedurilor de lucru privitoare la postul sau

Beneficii

Instruirea continuă și posibilitatea de a acumula cunoștințe temeinice profesionale
Posibilităti de creștere ierarhic și material
Un mediu de lucru foarte plăcut, într-o locație excelentă
Contract pe perioada nedeterminata
Salariu net: 3 000 Lei

Descrierea companiei

eAccounting
EXPERIENTA.EXPERTIZA.EFICIENTA.ETICA.

eAccounting este o firma de contabilitate, membru CECCAR din 2001. Oferim servicii complete de contabilitate, consultanta fiscala, audit si expertiza contabila, salarizare, resurse umane si consultanta financiara. Avem un portofoliu complex de clienti din Bucuresti si Ilfov. Clientii nostri opereaza in domenii variate de activitate si sunt companii romanesti, filiale ale unor companii europene sau companii multinationale.

Expirat
Contabil junior  -  eAccounting

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles