Gratis

Contabil Facturare

IDO AD PUBLICITATE SRL

Candidatul Ideal

Experienta relevanta pe atributii similare minim 6 luni
Cunoștinte de contabilitate si legislatie fiscala
Abilitati de operare calculator
Abilitati de utilizare sisteme informatice, experienta in utilizarea programului SAGA este un avantaj
Studii superioare, de preferat economice
Abilitatii excelente de comunicare si capacitate de lucru în echipa
Capacitatea de a lucra sub presiune si de a gestiona multiple sarcini simultan
Seriozitate
Onestitate

Descrierea jobului

Asigura conformitatea in baza reglementarilor contabile si fiscale in vigoare
Inregistreaza facturi de achizitii, de servicii, de bunuri, extrase bancare, ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄registre de casa si deconturi, emite facturi
Gestioneaza eficient intregul proces contabil, inclusiv facturare, rapoarte financiare și reconciliere contabila
Asigura inregistrarea si prelucrarea documentelor financiare, evidenta incasarilor si platilor
Indosariaza si arhiveaza documente, participa la efectuarea inventarierii generale a patrimoniului
Realizeaza diferite rapoarte solicitate de superiori
Respecta procedurile interne cu privire la emiterea facturilor si asigura suport celorlalte departamente cu privire la emiterea facturilor;
Duce la indeplinire la cerere si alte sarcini inclusiv cele administrative.
Responsabil cu:

operare plati in sistemele bancare ;
operarea avansurilor de trezorerie si a deconturilor de cheltuieli;
inregistrarea extraselor de cont si a operatiunilor in Registrul de casa;
inregistrarea si evidenta mijloacelor fixe;
intocmirea bonurilor de consum si incadrarea documentelor contabilizate pe venituri si cheltuieli;verificarea balantei contabile, a balantei de stoc si a Jurnalelor de TVA

IDo Ad Publicitate este o companie puternic specializată in managementul resurselor umane in domeniul retail, furnizând servicii precum distribuția directă sau servicii de logistică în magazine. În 25 de ani de existență, am înțeles semnificația muncii de calitate la fiecare nivel de expertiză, relația pe termen lung cu clienții noștri fiind o mărturie a angajamentului IDo Ad față de performanță.

Publicat 21 Mai 2024 Reactualizat 11 Iun. 2024 Expiră 20 Iun. 2024