Gratis

Contabil - Entry Level

Credius IFN SA

Candidatul Ideal

SCURTA DESCRIERE:
Super echipa Credius isi asteapta cu nerabdare colegul/colega, pentru a da impreuna startul unei experiente profesionale inedite, ce va avea un rol important in dezvoltarea profesionala a acestuia/acesteia. Iar pentru ca deviza "Sharing is caring!" ne ghideaza in cea mai mare parte a timpului, suntem pregatiti si entuziasmati sa oferim din experienta si informatiile noastre celui/celei ce ne va calca pragul si va arata dorinta si deschidere spre invatare si cunoastere.

CERINTE:
Vrei sa cunosti mai multe detalii? Vei afla mai jos ce este important pentru noi:
  • Esti proaspat absolvent al unei facultati cu profil economic in domeniile: contabilitate, finante-banci sau management;
  • Experienta de minimum 1 an si jumatate in contabilitate reprezinta avantaj
  • Iti doresti dezvoltarea competentelor in cadrul unei echipe tinere;
  • Iti place sa lucrezi in Excel;
  • Esti pasionat de cifre si ai o atentie sporita la detalii.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:
Daca te regasesti in ceea ce ti-am povestit mai sus, iata ce vei avea de facut:
  • Inregistrare incasari clienti /plati parteneri conform extrase de cont;
  • Inregistrare facturi comisioane brokeri;
  • Verificarea respectarii procedurilor operationale de inregistrare in Charisma ERP a contractelor de credit incheiate cu clientela si a corectitudinii inregistrarilor contabile aferente;
  • Validare contracte de credit acordate clientilor;
  • Inchiderea contractelor de credit;
  • Verificarea/confirmarea soldurilor operationale si contabile ale conturilor utilizate in relatia cu clientela
  • Inregistrarea provizioanelor specific de risc;
  • Elaborare diverse situatii de portofoliu conform solicitarilor superiorilor ierarhici

BENEFICII:
Pe langa un job stabil, noi iti mai oferim:
  • Dezvoltarea experientei intr-o companie inovatoare, alaturi de o echipa tanara, curajoasa si ambitioasa;
  • Mediu de lucru placut;
  • Training si suport in mod permanent;
  • Abonament de servicii medicale;
  • Decontarea transportului in comun;
  • Abonament pentru sala de sport, conform procedura de beneficii;
  • Tichete de Masa.
Iar in final, iti promitem ca Team Building-urile organizate de noi sunt de neuitat!
Daca aceasta oportunitate de job ti se pare potrivita si consideri ca te incadrezi in cerintele de mai sus, aplica si hai sa ne intalnim la o discutie pentru mai multe detalii!

Descrierea companiei

Make each day your masterpiece!

Credius se situeaza in top 5 companii financiare nebancare din Romania, oferind credite pentru persoane fizice in online, prin folosirea tehnologiile no paper, cat si prin reteaua extinsa de puncte de vanzare din toata tara. Datorita inovatiilor si tehnologiilor inteligente, Credius reinventeaza constant metodele de creditare si continua sa se dezvolte prin curaj, inovatie si perfectionare.

Echipa Credius se defineste prin inovatie intr-un context provocator si este formata din persoane tinere si dinamice, cu dorinta puternica de dezvoltare profesionala. Angajatii nostri sunt, inainte de toate, prietenii nostri si reprezinta centrul culturii organizationale si cheia companiei in drumul spre succes. Incurajam proactivitatea si stim ca cele mai bune idei stau la baza inovatiei si schimbarii.
Publicat 3 Apr. 2024 Reactualizat 1 Mai 2024 Expiră 3 Mai 2024