Gratis

Contabil / Economist

AMBRA BUSINESS SOLUTIONS S.R.L.

Candidatul Ideal

* Experienta – minim 2 ani într-o poziție similară, de preferat experiență în programul Saga Software;
* Bune cunoștințe în domeniul legislației contabile și fiscale;
* Studii superioare de specialitate (economic);
* Abilități de comunicare și colaborare în echipă;
* Cunoștințe pachet Microsoft Office;
* Cunoștințele de operare Revisal constituie avantaj.

Descrierea jobului

* Realizarea diferitelor rapoarte financiar – contabile specifice domeniului;
* Verificarea, prelucrarea și introducerea în programul de contabilitate a documentelor ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀contabile;
* Reconcilieri fișe de cont furnizori și clienți;
* Menținerea relației cu clienții telefonic;
* Participarea la întocmirea rapoartelor financiare lunare și anuale;
* Asigurarea conformității cu legislația fiscală și contabilă în vigoare;
* Întocmirea declarațiilor fiscale și a altor rapoarte financiare necesare.

Ce îți putem noi oferi:
* Posibilitatea de a-ți dezvolta abilitățile și cunoștințele în domeniul contabilității;
* Contract de muncă pe perioadă nedeterminată;
* Pachet salarial corelat cu experienta;
* Concedii și prime de sărbători;
* Oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic și stimulant;
* Colegi prietenoși și dornici să împărtășească din cunoștințele lor.

Suntem o societate comercială, membră a Corpului Experților Contabili (CECCAR) cu sediul în Militari Residence, Chiajna, Ilfov, ce deține un portofoliu diversificat de clienți.
În prezent avem nevoie de un nou coleg/o nouă colegă pentru a ne completa echipa. Dacă consideri că postul ți se potrivește hai să ne cunoaștem!
Publicat 16 Mai 2024 Reactualizat 30 Mai 2024 Expiră 15 Iun. 2024