Gratis

CONTABIL / ECONOMIST

CORTECH MED

Candidatul Ideal

•Studii superioare de specialitate
•Cunostinte de legislatie financiar - contabila si fiscala
•Cunostinte operare PC (office, internet) si a unor programe contabile
•Conostinte operare Saga
•Abilitati de organizare si relationare
•Persoana responsabila, serioasa
•Experienta anterioara intr-un post similar min. 1 an
•Cunostinte limba engleza nivel mediu

Descrierea jobului

•Evidenta contabila completa
•Reprezentarea societatii in relatia cu administratia financiara
•Diverse rapoarte, la cerere
•Inregistreaza cronologica a documentele financiar-contabile in contabilitatea societatilor comerciale din diverse domenii de activitate (achizitii, vanzari,casa, banca, stocuri, mijloace fixe si amortizari, salarii, impozite si taxe, deconturi, inchiderea conturilor)
•Urmarirea soldurile contabile: clienti, furnizori, banca, salarii
•Gestiuni, relatii cu institutiile abilitate ale statului
•Intocmirea ordinelor de plata multiple
•Analiza pe baza de balanta

Mentionam ca nu este un post de director economic sau de contabil sef.
Publicat 10 Mai 2024 Reactualizat 10 Mai 2024 Expiră 9 Iun. 2024