Gratis

Contabil / Economist

Preturi Pentru Tine S.R.L.

Candidatul Ideal

Cautam Contabil/Economist entuziast, organizat si dornic de o noua provocare profesionala. In acest rol vei contribui la gestionarea evidentelor contabile, avand posibilitatea sa iti folosesti toate cunostintele legislative si sa iti largesti experienta de lucru intr-un domeniu dinamic, contribuind in acelasi timp la dezvoltarea si imbunatatirea procedurilor de lucru.

Profilul pe care il cautam:
  • Experienta de minim 2 ani pe o pozitie similara;
  • Studii economice sau de contabilitate;
  • Experienta in utilizarea programelor de contabilitate si a ERP (Navision - avantaj);
  • Cunostinte foarte bune de Microsoft Office (Excel, Word);
  • Intelegerea aplicabilitatii procedurilor contabile si a fluxului de lucru specific;
  • Autonomie in organizarea si centralizarea sarcinilor specifice, inclusiv in modul de lucru cu documente si informatii variate;
  • Persoana proactiva, identificarea eventualelor probleme si oferirea de solutii viabile;
  • Atentie sporita la detalii.
Valorile noastre: Frugalitate, Responsabilitate, Proactivitate, Imbunatatire continua, Integritate.

Descrierea jobului

In cateva cuvinte, responsabilitatile acestui rol:
  • Inregistrarea facturilor de achizitie privind obiecte de inventar sau consumabile ce pot proveni de la furnizori interni/externi;
  • Inregistrarea facturilor de servicii (marketing, reparatii auto, combustibil, telefonie etc), chiriile si utilitatile magazinelor, precum si alte costuri ale activitatii curente;
  • Emiterea facturilor de vanzare active/obiecte inventar (ocazional);
  • Mentinerea relatiei cu partenerii - reconcilierea fiselor de furnizori/clienti , verificare si solicitare documente (acolo unde este cazul);
  • Inregistrarea in contabilitate a notelor contabile generale privind inchiderea de luna - descarcarea cheltuielilor in avans, verificarea situatiei costurilor cu chiriile, precum si elaborarea altor situatii solicitate de catre superiorul ierarhic;
  • Acordarea de suport activitatii de audit intern si financiar prin pregatirea situatiilor contabile solicitate;

Ce oferim:
  • Mediu de lucru dinamic si prietenos;
  • Salariu atractiv, tichete de masa, abonament medical;
  • Tichete cadou (Paste si Craciun);
  • Alte bonusuri/prime in functie de perfomantele financiare ale companiei;
  • Birouri la 7 minute distanta de Piata Unirii.

Cu o experiență de 15 ani pe piață și o prezență în 2 țări, Prețuri Pentru Tine este cel mai mare discounter românesc de îmbrăcăminte, încălțăminte și accesorii pentru moda de zi cu zi. Cu peste 160 de magazine în România si Republica Moldova și peste 700 de angajați, PPT Prețuri Pentru Tine aduce în viața clienților produse vestimentare la prețuri accesibile, în magazine de proximitate în orașele mici și medii. Cifra de afaceri pentru 2023 este de aprox 30 mil. EUR, compania ajungând la peste 15 mil. produse vestimentare și de încălțăminte vândute în unitățile proprii.

Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 25 Apr. 2024