Gratis

Contabil economist gestiune

PRITAX INVEST

Candidatul Ideal

Cerinte:
- cunostinte in gestiune in domeniul alimentar (restaurant) si experienta pe un post similar
- capacitate de lucru in echipa
- studii medii sau superioare economice
- cunostinte avansate PC - MS Office, Word, Excel
- persoana organizata si responsabila fata de indatoririle de serviciu
- initiativa, spirit practic
- interes pentru dezvoltarea profesionala proprie
- atentie la detalii, capacitatea de a efectua sarcini rutiniere;
- constituie avantaj cunoasterea programelor informatice de gestiune Micros si/sau KeepApp

Descrierea jobului

Acest job presupune gestionarea scriptica a stocurilor de marfa din doua restaurante, operarea cantitativ valorica in programele informatice Micros si KeepApp a achizitiilor de marfa, introducerea/actualizarea retetelor de feluri de mancare/bauturi servite in restaurante , pe baza carora se efectueaza scaderea materiilor prime consumate, verificarea costurilor per reteta, analiza costuri, inventarieri.

Principalele responsabilitati:
- inregistrarea in programul de gestiune a urmatoarelor documente: facturi achizitie, bonuri de transfer, bonuri de consum, retete
- colaborarea cu persoanele responsabile cu achizitiile
- colaborarea cu persoanele responsabile cu vanzarile, calculatii de cost per reteta / pachet
- analiza evolutiei costurilor , preturilor unitare si respectarea listelor de preturi de catre furnizori
- verificarea corectitudinii scazamintelor de materii prime, conform retetelor si a normelor de consum
- verificari lunare ale rapoartelor de gestiune, intrari/iesiri si stoc final
- participarea la inventariere, numarare fizica a stocurilor si prelucrarea ulterioara in programul de gestiune
- identificarea posibilelor cauze ale diferentelor de inventar

Companie cu capital integral privat, roman, de nivel mediu, cu activitatea principala in domeniul HORECA. In prezent operam 4 hoteluri sub franciza si un restaurant.. Echipa de management tanara si dinamica.
Publicat 2 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 26 Mai 2024