Gratis

Contabil / Director Economic

GREENAGRO CROP SRL

Candidatul Ideal

Căutăm un profesionist dedicat și meticulos, cu o pasiune pentru contabilitate și o viziune strategică asupra finanțelor. Candidatul ideal va fi un lider înnăscut, capabil să gestioneze echipe și să dezvolte strategii financiare eficiente.

Competențe și Abilități:
Expertiză Contabilă: Cunoștințe aprofundate în toate aspectele contabilității și finanțelor, inclusiv raportare financiară, bugetare, și fiscalitate.
Analiză Financiară: Abilitatea de a interpreta date financiare complexe și de a face recomandări strategice bazate pe aceste analize.
Atenție la Detalii: Rigurozitate în urmărirea detaliilor și precizie în toate rapoartele și documentele financiare.
Abilități de Comunicare: Excelente abilități de comunicare, atât în scris cât și verbal, cu capacitatea de a explica concepte financiare complexe în termeni simpli.

Calități Personale:

Integritate: Un angajament ferm față de etică și integritate în toate practicile financiare.
Inițiativă: Proactivitate în identificarea și rezolvarea problemelor financiare înainte de a afecta operațiunile companiei.
Adaptabilitate: Flexibilitate în a se adapta la schimbările din mediul de afaceri și la noile reglementări financiare.
Orientare către Soluții: O abordare orientată către soluții, cu o gândire analitică și creativă pentru a depăși provocările financiare.

Educație și Experiență:

Diplomă sau masterat în contabilitate, finanțe sau domeniu relevant.
Certificare profesională (de exemplu, ACCA, CFA, CECCAR) este un plus.
Experiență de minim 1 an într-un rol de contabilitate, cu preferință în industria relevantă pentru companie.

Viziune: Candidatul ideal va împărtăși viziunea companiei noastre de creștere și succes pe termen lung, contribuind activ la realizarea obiectivelor strategice și la consolidarea poziției noastre pe piață.

Descrierea jobului

Responsabilități Principale:

Contabilitate si gestiune
Pregătirea și analiza rapoartelor financiare, bugetelor și previziunilor financiare.
Asigurarea conformității cu legislația fiscală și standardele de contabilitate.
Gestionarea auditurilor interne și externe.
Optimizarea proceselor financiare pentru eficientizarea costurilor.

Beneficii:

Salariu competitiv, ajustat în funcție de experiență și performanță.
Pachet de beneficii, oportunități de formare profesională și dezvoltare personală.
Mediu de lucru modern și echipă suportivă.
Flexibilitate în ceea ce privește orele de muncă și posibilitatea de a lucra de la distanță.

Green Agro este o companie inovatoare în domeniul agriculturii, dedicată integrării rapide a digitalizării și a practicilor agricole sustenabile. Cu un angajament ferm pentru progres și eficiență, Green Agro adoptă tehnologii avansate precum inteligența artificială, teledetecția și analiza datelor pentru a optimiza procesele agricole și a promova o agricultură regenerativă.

Prin utilizarea unor soluții digitale de ultimă oră, Green Agro își propune să îmbunătățească productivitatea și rentabilitatea fermelor, în timp ce reduce impactul asupra mediului și susține biodiversitatea. Compania pune accent pe practici precum culturile de acoperire, minimizarea lucrărilor de prelucrare a solului și rotația culturilor, care sunt esențiale pentru menținerea sănătății solului și pentru captarea carbonului.

Green Agro se angajează să fie la frontiera inovației în agricultură, oferind fermierilor instrumentele necesare pentru a face tranziția către o agricultură mai inteligentă și mai sustenabilă, contribuind astfel la un viitor mai verde și mai prosper pentru toți.
Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024