Gratis

Contabil Centru Comercial - Arges Mall

Prime Kapital Development S.R.L.

Candidatul Ideal

Cunostinte si experienta necesare:
  • Diplomă de studii de trei ani în contabilitate sau domeniu conex
  • Experiența anterioara relevanta - minim 2 ani
  • Capacitatea de a indeplini concomitent mai multe sarcini
  • Capacitatea de a respecta termenele într-un mediu dinamic
  • Cunoștințe MS Excel

Descrierea jobului

Responsabilitati:

Gestiunea clienților

· Înregistrezi si configurezi contractele noi si actele adiționale in programul de gestiune.

· Emiti lunar facturile de chirie, servicii si utilități, conform prevederilor contractuale aferente fiecărui client.

· Verifici periodic clienții neîncasați si ii notifici in vederea efectuării plaților.

· Verifici facturile emise către clienți pentru a te asigura ca datele sunt corecte si complete: cote tva, date client, termeni contractuali, condiții fiscale, curs valutar, sume totale, etc.

Gestiunea furnizorilor

· Înregistrezi in programul de gestiune facturile primite de la furnizori conform procedurilor interne de lucru.

· Pregătești săptămânal lista plăților către furnizori si te asiguri ca exista documentație completă in spatele fiecărei facturi (aprobări, anexe, contracte).

Activități operaționale

· Înregistrezi zilnic extrasele de cont pentru a te asigura ca la sfârșitul fiecărei zile soldurile clienților neîncasați si al furnizorilor neachitați sunt actualizate.

· Participi la întocmirea bugetului împreună cu Managerul de Centru, Managerul Tehnic precum si Managerul de Marketing.

· Verifici periodic valabilitatea Garanțiilor Bancare conform prevederilor contractuale. Notifici chiriașii in vederea constituirii Garanțiilor conform prevederilor contractuale in situația in care garanțiile sunt expirate.

· Participi la reconcilierea anuala de costuri de servicii conform procedurilor interne de lucru.

· Soliciți si înregistrezi in programul de gestiune cifrele de afaceri lunare realizate de chiriași, conform prevederilor contractuale.

· Te asiguri ca scrisorile de garanție bancara si asigurările chiriașilor respecta draftul agreat conform anexei din contractul de închiriere al fiecărui chiriaș.

· Urmărești respectarea termenelor contractuale si notifici, dupa caz, chiriasii cu privire la neîndeplinirea obligațiilor contractuale.

Activități de închidere

· Gestionezi activitățile contabile de zi cu zi, sub îndrumarea contabilului senior, astfel încât termenele limită să fie îndeplinite. Participi activ in procesul de închidere de luna.

· Împreună cu centre managerul si contabilul senior întocmești lista provizioanelor pentru clienți si, respectiv, a acrualurilor de costuri de primit de la furnizori.

· Verifici soldurile conturilor si sesizezi către contabilul senior eventualele inadvertente.

MAS PLC este un investitor imobiliar și operator listat în consiliul principal al Bursei de Valori din Johannesburg. Grupul este gestionat intern, combinând abilitățile de investiții, achiziții, leasing, gestionarea activelor și a proprietăților, marketing și finanțe.
Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 18 Apr. 2024 Expiră 18 Apr. 2024