Gratis

Contabil / Auditor financiar (junior)

CIUCA AUDIT SRL

Candidatul Ideal

Studii: superioare în domeniul economic;
  • Experienţă: minim 2 ani in activitatea de contabilitate sau audit financiar; experienta intr-o firma de contabilitate sau audit constituie un avantaj;
  • Cunostintele IFRS constituie un avantaj;
  • Cunostinte PC: constituie un avantaj o buna utilizare Excel si / sau WinMentor;
  • Limbi straine: engleză, nivel mediu obligatoriu, nivel conversational constituie un avantaj;
  • Aptitudini: promptitudine şi acurateţe în respectarea procedurilor, usurinta în comunicarea scrisă, capacitate mare de organizare si incadrare in termene limita, integritate, spirit echipa, pasionat de profesie;

Descrierea jobului

Auditor junior
Pe aceasta pozitie veti fi sub directa supraveghere si coordonare a superiorilor din domeniul auditului financiar si a serviciilor conexe acestuia si veti avea oportunitatea de a va dezvolta cunostintele profesionale, prin implicare directa in munca, avand ca principale sarcini:
  • culegerea datelor despre clientul de audit si includerea acestora in cadrul dosarului misiunii;
  • asistarea superiorilor in etapa de preplanificare a misiunii de audit;
  • intocmirea documentelor primare ce privesc angajamentele contractate;
  • prelucrarea informatiilor primite de la clienti si arhivarea acestora (Excel nivel peste medie);
  • participarea la verificarile pe teren la sediul clientilor;
  • elaborarea testelor de audit/foilor de lucru pe sectiunile de audit alocate de catre superiori;
  • urmarirea permanenta a solicitarilor de informatii transmise catre clienti;
  • arhivarea informatiilor financiar-contabile primite pe parcursul auditului si informarea superiorilor cu privire la acestea;
  • participarea la inventarierea stocurilor clientilor de audit;
  • prezentarea concluziilor catre superiori.

Contabil
Sarcinile legate de evidenta contabila cuprind urmatoarele:
  • evidenta contabila completa sub coordonarea si supravegherea unui contabil senior
  • intocmirea situatiilor financiare

CIUCA AUDIT este o societate de audit, membra a Camerei Auditorilor Financiari din Romania din ianuarie 2007.
Oferim servicii de audit financiar, audit proiecte finantate cu fonduri europene, audit intern, evidenta contabila, expertiza contabila si consultanta financiar-contabila.
Publicat 7 Mart. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 6 Apr. 2024