Gratis

Contabil (Accountant).

GLOBAL HR SERVICES S.R.L.

Candidatul Ideal

Bună! Căutăm un Contabil pentru o echipă internațională.
Dacă te regăsești în cerințele de mai jos, iar task-urile sună interesant, te invităm să aplici :)

Candidatul ideal:
• Studii de Contabilitate si/sau Finante;
• Experientă in contabilitate de minimum 5 ani;
• Bună cunoaștere a principiilor contabile, a legislației fiscale și a proceselor operaționale;
• Bună organizare, acuratețe și atenție la detalii;
• Abilitatea de a lucra independent și proactiv în echipă;
• Lb. engleză nivel mediu-avansat.

Descrierea jobului

Responsabiliăți - Contabilitate RO/INTL:
• Înregistrarea intr-un soft specializat a diferitelor note contabile: angajamente, salarii, impozite, mijloace fixe, plăți în avans, cheltuieli, etc.;
• Responsabil cu verificarea si validarea extraselor bancare;
• Verifica și valideaza rapoartele de cheltuieli;
• Reconcilieri intre conturi;
• Verifica lunar corectitudinea inregistrarilor contabile;
• Raspunde de corectitudinea inregistrarilor contabile si de inventarierea lunara a conturilor;
• Oferă ajutor contabilului șef la închiderea de lună;
• Pregăteste rapoarte financiare la sfârșitul fiecărei luni – raportare interna catre management si raportari IFRS;
• Intocmeste declaratia lunara pentru ANAF;
• Se menține în permanență informat cu privire la cele mai noi cerințe și practici legale.

Ce oferim:
• Salariu competitiv;
• Bonusuri bazate pe performanță;
• Tichete de masă;
• Decont pentru transportul in comun;
• Oportunități stabile de angajare și dezvoltare profesională.

Descrierea companiei

Esti in cautarea unui job? Noi te putem ajuta!

Global HR Services este o companie specializata in furnizarea serviciilor de resurse umane si avem ca misiune sa construim echipe performante si motivate. In plus, venim in sprijinul clientilor nostri prin servicii de consultanta, precum si salarizare si administrare de personal.
Publicat 14 Mart. 2024 Reactualizat 11 Apr. 2024 Expiră 13 Apr. 2024