Contabil / Accountant

nVent HOFFMAN - 5 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Daca iti doresti un loc de munca stabil si sa faci parte dintr-o echipa dinamica, in plina ascensiune vino in echipa noastra din Brasov.

Cerinte:
  • studii superioare cu specializare in domeniul financiar-contabil;
  • experienta profesionala minim 1 an;
  • cunostinte de contabilitate primara;
  • cunoasterea limbii Engleze la nivel conversational (obligatoriu);
  • cunoasterea limbii Germane, Franceze la nivel mediu se constituie un avantaj;
  • cunostinte de operare PC (Excel, Word, programe contabilitate);
  • cunostinte SAP (constituie un avantaj);
  • acuratete in lucrul cu documentele si prelucrarea datelor;
  • spirit analitic, atentie distributiva;
  • flexibilitate, atentie la detalii;
  • capacitate de organizare.

Descrierea jobului

  • inregistrarea zilnica a facturilor contabile in soft-ul de contabilitate;
  • inregistrarea tranzactiilor prin banca, conform extrasului de cont;
  • inregistrarea oricaror altor tranzactii specifice activitatii;
  • verificarea corectitudinii facturilor;
  • alte sarcini conexe domeniului de activitate
Programul de lucru este de 8 ore de luni pana vineri.
Oferim oportunitatea dezvoltării unei cariere in cadrul Departamentului nostru de Contabilitate.
Este cadrul perfect pentru ati utiliza si dezvolta in acelasi timp cunostintele de contabilitate si cele de limbi straine.

Compania noastra isi mareste echipa si cautam noi colegi perseverenti si plini de energie, care isi doresc sa se dezvolte personal si profesional!
Publicat 27 mai 2021 Reactualizat 23 aug. 2021 Expiră 25 aug. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos