Gratis

Contabil(a)-Economist(a)

CA&DOMER INVEST SRL

Candidatul Ideal

- Studii medii (superioare reprezinta un avantaj)
- Experienta in domeniul contabilitatii in constructii constituie un avantaj
- Cunostinte de operare PC, Word, Excel
- Atentie la detalii, multitasking, responsabilitate

Descrierea jobului

- Opereaza incasarile si platile in numerar si online;
- Opereaza avansurile din trezorerie conform deconturilor;
- Inregistreaza facturi de furnizori interni si externi, iar apoi le indosariaza;
- Intocmesc situatie lunara privind combustibilul (masini si angajati);
- Verifica lunar conturile si ntocmeste lunar registrul de casa;
- Completeaza contracte, documente administrative;
- Efectueaza plati in numerar catre furnizori diversi, intocmeste dispozitii de plata privind avansurile spre decontare;
- Verificarea fiselor de furnizori si solicitarea documentelor lipsa pentru a fi inregistrate;
- Colaboreaza cu seful contabil la intocmirea situatiilor financiar contabile si ofera toate informatiile necesare solicitate de catre acesta precum si intocmirea de rapoarte specifice sau task-uri menite sa ajute departamentul finaciar contabil;
- Lunar ajuta la arhivarea tuturor documentelor din departamentul financiar contabil;
- Transmite si preia facturile din Ro-Efactura;
- Negocierea, generarea şi monitorizarea contractelor cu furnizorii şi subcontractorii;
- Participarea la întocmirea bugetului pentru proiect;
- Participarea la pregătirea închiderilor lunare în cadrul proiectului;
- Generarea de fluxuri de numerar, prognoze şi analize de cost;
- Gestionarea și urmărirea schimburile financiare între centrele de cost;
- Monitorizarea situaţiei privind garanţiile pentru creditori şi debitori.

Beneficii:
- Salariu NET : 5000lei-7000lei (se negociaza la interviu)+ tichete de masa;
- Decont pentru mijloacele de transport in comun;
- Program de lucru 09 :00-12 :30 / 13 :30 - 18:00;
- Biroul este in zona Arcul de Triumf-Piata Domenii;

NEORA - din 2014, dezvoltam investitii imobiliare in Romania. Am creat si construit proiecte rezidentiale/industriale deosebite, pentru care clientii nostri ne apreciaza.
Pseudonimul Neo a aparut in 1999 odata cu filmul “Matrix”. Lumea in care Neo traia de cand s-a nascut, este Matricea, o realitate simulata iluzorie. Trecut prin multe momente nesigure, Neo lupta intr-o realitate simulata, si el este alesul care salveaza omenirea. Acest personaj este unic in felul sau deoarece alege sa mearga pe un drum sigur atat pentru el, cat si pentru restul lumii.
Intre timp o alta conexiune se leaga de conceptul Neora. Aparitia lui Ra, zeul egiptean al soarelui. Acesta este un simbol puternic marcant in mitologia egipteana. Soarele era considerat conducatorul intregii sale creatii.
Din aceste doua asocieri, a rezultat Neora. Acestea nu sunt intamplatoare. Tot ceea ce ne inconjoara se regaseste in Neo si in Ra. Semnificatiile Neo: unic, nelipsit de cifre, nonconformist, luptator, sigur, liber, diferit, determinat. Semnificatiile Ra: luminat, primitor, raza de soare, dezvoltator, puternic, conducator, creator.
Neora a aparut ca urmare a ceea ce nu gasim in jurul nostru. Libertatea de a misca si de a gandi minimalist, diferit, nonconformist, enigmatic, atipic ne duc catre reusite succesive.
Publicat 16 Apr. 2024 Reactualizat 16 Apr. 2024 Expiră 16 Mai 2024