Publicat 28 Dec 2016 | Reactualizat 28 Ian 2017 | Expiră 29 Ian 2017

Consumer Direct Sales Agent

10 posturi
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Dacă te regăseşti în descrierea de mai jos eşti potrivit pentru noi :

• Eşti pasionat de vânzări;
• Ai abilităţi foarte bune de negociere şi comunicare;
• Iţi place să fii o persoană pozitivă şi dinamică (activitate de teren - 90% din timp)
• Stii cum să valorifici oportunităţile de vânzare;
• Organizarea, persuasiunea şi orientarea către client sunt punctele tale forte;
• Ai acumulat experienţă în vânzări, sau ȋţi doreşti să ȋncepi o cariera in vânzări.
* Permisul de conducere poate constitui un avantaj.

Descrierea jobului

Cum arată o zi in echipa Optima?

• Interacţionezi in mod direct cu clienţii in scopul promovării şi vânzării de servicii de energie electrică;
• Stabileşti zilnic intâlniri pe teren cu clienţii contactaţi ȋn vederea semnării şi colectării documentelor necesare pentru ȋncheierea unui contract;
• Asişti clienţii pe toată durata procesului de vânzare până la finalizarea acestuia;
• Promovezi ofertele de energie electrică.

Ce iţi oferim?

• Salariu fix, comision de vanzari, bonuri de masă, bonusuri de performanta, asigurare medicala;
• Un loc de munca placut, stabil si sigur, intr-o companie multinationala;
• Oportunitatea de a-ti dezvolta o carieră în vânzări şi de a creste profesional alături de noi;
• Acces la training-uri de specialitate si formare continua;
• Un program flexibil, care tine cont de nevoile tale, part time sau full time;
• Evenimente interne, concursuri motivaţionale, activităţi împreună cu echipa.

Established in 2010 by experienced industry professionals, Optima Solutions Services is a medium sized multilingual business processes outsourcing company with focus on quality. Optima supports its clients in growing their business and increasing customer satisfaction, through best in class approach for both sales and support services, through various channels and technologies. Optima’s medium size ensures better focus and customized solutions towards delivering high quality services and results.

Our journey started with an enthusiastic and experienced team and shortly Optima proved to be a reliable and high quality provider for large multinational companies in various industries like telecom, financial services and utilities. As recognition of our high quality services, Contact Center Magazine awarded Optima with the Best Medium Contact Center Awards at the Romanian Contact Center Awards Gala in 2013, 2015 and 2016.
Optima Solutions Services is part of Next Capital Group which operates mainly in the financial sector with total assets under management in excess of EUR 500 Million. Optima employs over 200 people in its offices in Bucharest and Iasi.

Expirat
Consumer Direct Sales Agent  -  Optima Solutions Services SRL