Gratis

Consultant vanzari

CASA AUTO

Candidatul Ideal

Cerințe:
  • Experiența anterioară în vânzări de minim doi ani este obligatorie;
  • Cunoștințe operare Microsoft Office (Excel, Word);
  • Înțelegerea nevoilor clienților companiei și a nevoilor de business;
  • Proactivitate și inițiativă în vederea atingerii obiectivelor de performanță lunare;
  • Limba engleza - nivel mediu/avansat;
  • Foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
  • Carnet de conducere, categoria B.

Descrierea jobului

Descrierea postului:
  • Identifici și contactezi potențiali clienți noi;
  • Oferi consultanță clienților în vederea alegerii produsului solicitat (ofertă, negociere, modalități de plată, contract);
  • Promovezi produsele oferite și brand-ul reprezentat;
  • Raportare zilnică a activității și urmărirea lead-urilor gestionate;
  • Parcurgerea și promovarea modulelor de curs existente, a produselor, politicilor și procedurilor;
  • Extinderea portofoliului de clienti;
  • Participarea activa la campaniile de marketing si actiunile de promovare initiate de companie.

Beneficii:
  • Pachet salarial atractiv, corelat cu performanța;
  • Zi suplimentară liberă pentru ziua de naștere;
  • Tichete de masă;
  • Tichete cadou pentru sărbătorile de Paști și Crăciun;
  • Asigurare privată de sănătate;
  • Training de specialitate, cursuri de dezvoltare personală.

Descrierea companiei

CASA AUTO

Cu 14 branduri în portofoliu și alături de cel mai mare parc de automobile rulate, Casa Auto este un punct de referință pentru domeniu.

Am dezvoltat, în premieră pentru industria românească, un pol auto, care concentrează în același spațiu majoritatea brandurilor pe care le reprezentăm, respectând în același timp rigorile mărcilor pentru design și funcționalități. Vindem automobile, printre cele mai populare și apreciate mărci, pentru uz personal și comercial, dar cel mai bine ne pricepem la servicii. Avem o abordare umană și flexibilă și gândim mereu soluții care să fie utile clienților. Tot ce am construit în jurul afacerii de vânzare a automobilelor a urmărit să facem din Casa Auto locul, centrul unic, unde clienții vor regăsi opțiuni pentru toate nevoile lor. Grupul integrează, alături de vânzare și service autorizat și profesionist pentru fiecare marcă, servicii rent-a-car și mașină de înlocuire, broker de asigurări auto, un centru de daune, asistență rutieră, parc de mașini rulate și opțiuni pentru finanțare, inclusiv leasing și buy-back. Suntem specialistul nr. 1 în automobile și servicii în Iași și în zona de nord-est a României!

www.casaauto-testergrup.ro

Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 18 Apr. 2024 Expiră 18 Apr. 2024