Gratis

Consultant Vanzari Specialist Anvelope si Jante

S.C. WEBTRADE MARKETING SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Este timpul sa ne marim echipa!

Grija pentru clienti trebuie sa fie in fiecare interactiune: de la plasarea unei comenzi, procesarea acesteia, oferirea unor indrumari specializate, si pana la livrarea si/sau returnarea produse.
Suntem motivati sa performam pentru noi, cat si pentru clientii nostri. Calatoria va fi complexa si este nevoie sa iesi din zona ta de confort. Vom invata impreuna, vom gasi solutii si vom fi determinati sa generam rezultate. Nu este usor, dar rolul nostru este sa incercam, sa investim pasiune, sa crestem si sa reusim.

Te regasesti in descrierea de mai jos?

- O persoana tehnica sau deschisa sa asimileze aceste cunostinte;
- Abilitati de comunicare cu clientii;
- Abilitati de multitasking;
- Capacitate ridicata de concentrare;
- Atitudine pozitiva, flexibilitate si rezistenta la stres;
- Proactivitate;
- Orientare catre client si foarte mare atentie la detalii;
- Perseverenta/putere de convingere;
- Asumare responsabilitati;
- Timbru vocal placut si usurinta in exprimare;
- Cunostinte bune de operare pe calculator;

Experienta in domeniu constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilitatiile tale vor fi:

- Procesarea comenzilor online si telefonic;
- Verificarea disponibilitatii in stoc a produselor;
- Preluarea apelurilor telefonice;
- Consultanta de specialitate pentru gama de produse disponibila;
- Ofertarea si promovarea gamei de produse prin transmiterea informatiilor de natura tehnica;
- Vanzarea produselor catre clienti;
- Pregatirea ofertelor pentru flotele auto;
- Preluarea cererilor sau a email-urilor si rezolvarea acestora sau redirectionarea catre departamentul dedicat;
- Preluarea si rezolvarea situatiilor in care pot aparea neconformitati sau intarzieri in livrare;
- Gestionarea solicitarilor prompt, intr-o maniera satisfacatoare pentru client;
- Inregistrarea corecta si completa a informatiilor/comenzii obtinute in urma apelurilor in aplicatia software interna;
- Propunerea de oferte adaptate pentru nevoile clientilor, pentru a le oferi acestora produsele si serviciile de care au nevoie, oferind numai informatii corecte, concrete si intr-o maniera profesionala;
- Adoptarea unei atitudini pozitive si orientarea catre client;
- Implicare directa si activa.

Acum este randul nostru!
Pentru munca si implicarea ta, iti oferim:
- Un mediu de lucru tanar si competitiv cu reale oportunitati de promovare in functie de performante;
- Pachet salarial fix + buget platforma Benefit (tichete de masa) + bonus in functie de rezultatele pe care le generezi .

Te asteptam sa aplici pentru a ne intalni la interviu!

Noi suntem pregatiti sa te cunoastem, tu?

Anvelope.ro este un magazin online de anvelope si jante creat si dezvoltat din dorinta de a imbunatati comertul online pe acest sector si de a le oferi clientilor nostri o experienta online placuta si eficienta. Anvelope.ro intelege nevoia unor servicii de calitate in acest sector online si in fiecare zi imbunatatim continuu activitatea si servicile pe care le oferim.

Oferta noastra cuprinde anvelope si jante de la majoritatea producatorilor la un pret accesibil si cu servicii auxiliare special concepute pentru client.

Publicat 7 Mart. 2024 Reactualizat 6 Apr. 2024 Expiră 6 Apr. 2024