Gratis

CONSULTANT VANZARI SHOWROOM CONSTANTA

Piatra Design

Candidatul Ideal

Cerinte Consultant Vanzari:
- Abilitati de comunicare, relationare si persuasiune;
- Dinamism, perseverenta, spirit de echipa si initiativa;
- Persoana autodidacta, cu gandire pozitiva, proactiva, orientata catre clienti si rezultate;
- Cunostinte operare PC (Ms Office).
*Experienta in vanzarea materialelor de constructii si cunostiintele minime de contabilitate primara constituie un avantaj

Descrierea jobului

Descriere / Atributii & Responsabilitati job Consultant Vanzari:
- Intampinarea clientilor intr-o maniera profesionista si identificarea nevoilor acestora
- Acordarea consultantei de specialitate
- Marirea portofoliului de clienti prin promovarea produselor societatii
- Intocmirea ofertelor de pret, administrarea eficienta a relatiei cu clientii, precum si derularea intregului proces de vanzare
- Verificarea disponibilitati stocului si oferirea termenelor de livrare precise pentru produse
- Gestionarea si rezolvarea reclamatiilor cu privire la produsele promovate
* Oferim un loc de munca sigur (care contine oportunitatea de a face cariera la nivel managerial), cu un salariu foarte motivant, intr-o companie dinamica cu o evolutie continua.
- Realizarea obiectivelor lunare și anuale de vanzari, promovarea imaginii de brand;
- Mentinerea relatiei cu clientii oferind cele mai bune solutii, pliate pe nevoile lor, prin consultanta si sprijin profesional;
- Implementarea politicilor comerciale și a ofertelor;
- Operatiuni de facturare.

Beneficii:
- salariu generos + bonusuri;
- bonus special la 4 ani de vechime;
- bonus special la 8 ani de vechime (1 saptamana de vacanta familiala la hotel de 5 stele in strainatate);
- bonus special la 12 & 16 ani de vechime;
- bonus special la pensie dupa vechime;
- traininguri si cursuri de dezvoltare personala si profesionala;
- mediu de lucru placut, stabil si dinamic;
- promovare in cadrul firmei.

- telefon, laptop.

PIATRA DESIGN este o societate in plina ascensiune, situandu-se printre cele mai cunoscute si apreciate branduri in domeniul pietrei naturale. Avand 7 showroom-uri deschise in tara, un magazin online national si unul international ne aflam in topul firmelor de profil.

Ne-am inceput activitatea in anul 2008, ca importator direct, distribuitor si producator al produselor din piatra naturala (travertin, marmura, granit, onix, quartz etc.) sub numeroase forme si culori (placi, placaje, trepte, glafuri, blaturi, pavele, mozaicuri, seminee, fantani etc.).

Incepand din anul 2021, ne-am extins catalogul de produse, aducand o gama variata de produse din ceramica, mobilier de baie si accesorii.

Calitatea produselor comercializate si profesionalismul care ne caracterizeaza, au facut din PIATRA DESIGN unul dintre cele mai respectate brand-uri in acest domeniu de activitate.

Publicat 3 Apr. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 3 Mai 2024