Gratis

Consultant vanzari produse Apple_Cluj

Adecco Romania

Candidatul Ideal

Adecco Romania este in cautarea unui Consultant vanzari in Cluj pentru unul dintre cel mai mare distribuitor de produse Apple din Romania.

Esti pasionat de produsele Apple si iti doresti sa cresti si sa-ti dezvolti pasiunea, te asteptam in echipa noastra.

Descrierea jobului

In calitate de Consultant vanzari, esti responsabil pentru performanța vanzarilor prin:
  • Promovarea produselor și solutiilor Apple prin impartasirea cu pasiune a beneficiilor și valorilor produselor;
  • Efectuarea de demonstratii de produse 1:1 folosind indrumari la nivel mondial;
  • Construirea unei comunitati de clienti Apple dedicati care vor reveni să se consulte cu tine pentru viitoarele achizitii Apple.
  • Monitorizarea rezultatelor de performanta si a nivelurilor de inventar si identificarea oportunitatilor de afaceri pentru a creste și mai mult performanța;
  • Colaborarea cu conducerea magazinelor partenere pentru a obtine si imbunatati rezultatele calitative si cantitative si pentru a obtine un impact de durata;
  • Asigurarea faptului ca merchandisingul produselor Apple este în mod constant la standarde și actualizat, dupa cum este necesar, pentru a respecta liniile directoare ale marcii;
  • Indrumarea și instruirea personalul magazinelor partenere pentru a colabora in vederea stabilirii si mentinerii merchandisingului si a întretinerii instalatiilor la standardele Apple la nivel mondial;
  • Crearea entuziasmului fata de marca si produsele Apple in randul personalului si conducerii partenerilor.

Adecco România este cel mai mare jucător de pe piața resurselor umane din România, parte a Grupului Adecco (The Adecco Group). Compania gestionează peste 4000 de persoane angajate temporar și deservește zilnic peste 700 de clienți. Echipa Adecco numără în România mai mult de 140 de persoane, iar serviciile oferite au o plajă foarte largă, de la recrutare și selecție, outsourcing, recrutare în masă, dar și outplacement și training.

Misiunea noastră este să oferim oamenilor oportunități de angajare în orice etapă a carierei lor profesionale, iar companiilor, talentele de care au nevoie. Consultanții noștri sunt entuziaști si pasionați, cu specializări în multiple domenii și industrii, iar capacitatea lor de a-ți înțelege dorințele și planurile de carieră te va ajuta să-ți găsești jobul potrivit. Credem în tine! Construirea unei cariere durabile este un proces continuu, în care ai nevoie de motivație, un plan de acțiune, flexibilitate și disciplină. Succesul înseamnă cunoașterea calităților personale și încredere în tine. Descoperă Adecco și vino să desenăm împreună drumul tău în carieră.

Dacă nu ai găsit un rol potrivit experienței tale, dar vrei să fii la curent cu joburile din piață, vizitează website-ul nostru și descoperă locurile de muncă disponibile în secțiunea Joburi. Dacă nu găsești pe moment niciun job potrivit profilului tău, înregistrează-ți CV-ul în baza noastră de date, accesând pe site Încarcă CV-ul tău! Toate datele și CV-urile sunt tratate cu confidențialitate și vor fi luate în considerare în proiectele ce corespund experienței tale profesionale.
Publicat 14 Mart. 2024 Reactualizat 11 Apr. 2024 Expiră 13 Apr. 2024