Gratis

Consultant vanzari - pardoseli si usi

RAVELI ( PRED SMY SRL )
2 poziții

Candidatul Ideal

RAVELI este in cautare de persoane ambitioase si loiale pentru a ocupa postul de consilieri vanzari showroom.
Candidatul ideal este orientat catre client, cu atitudine pozitiva si atentie sporita asupra detaliilor, caruia ii place sa lucreze atat in echipa cat si pe cont propriu.
Cautam persoane serioase si corecte, care sa aiba dorinta de a se implica in activitatea pe care o desfasoara si de imbunatatire continua.
Apreciem initiativa, abilitatile de comunicare, negociere si gestionare a situatiilor limita.
Constituie avantaj abilitatile tehnice (viziune in spatiu, masuratori).

Cerinte minime
- Experienta in vanzari catre beneficiari finali: minimum 3 ani
- Sa aiba cunostinte temeinice in ce priveste folosirea materialelor pentru finisaje interioare ( usi, parchet, mocheta, covor pvc, lvt);
- Personalitate echilibrata, integra;
- Dinamic, flexibil, ambitioas, orientat catre rezultate si cu spirit de echipa;
- Abilitati excelente de comunicare si relationare, cu capacitatea de a construi relatii solide cu clientii si de a negocia eficient;
- Capacitatea de a identifica oportunitati, analizeaza tendintele pietei, dezvolta strategii de vanzare eficiente;
- Studii medii / superioare (avantaj domeniul tehnic);
- Cunostinte solide MS Office (Word, Excel);
- Abilitati tehnice (masuratori, viziune in spatiu etc.);
- Disponibilitatea de a se deplasa pe teren pentru masuratori, constatari etc.
- Permis categoria. B ( minim 3 ani experienta );
- Experienta in gestionarea de proiecte;
- Portofoliu de clienti constituie avantaj

Descrierea jobului

Program normal 8 ore/5 zile pe saptamana + ore suplimentare, in cazuri exceptionale platite separat

Responsabilitati
- Consilierea clientilor in alegerea produselor in domeniul amenajarilor interioare (mocheta, covor pvc, parchet, usi)
- Realizarea cercetarilor de piata detaliate pentru a intelege nevoile clientilor si concurenta
- Monitorizarea activitatii de vanzari (inregistrarea tuturor telefoanelor, mail-urilor, redactarea discutiilor, a cererilor de oferta primite, a ofertelor trimise)
- Contactarea potentialilor clienti si trimiterea de prospecte catre acestia pe mail, urmarirea evolutiei fiecarui client contactat
- Intretinerea relatiei comerciale cu noii clienti, dar si cu cei existenti
- Organizarea datelor (preturi, materiale folosite, termenele de livrare a produselor)
- Efectuarea calculatiilor si redactarea ofertelor
- Efectuarea masuratorilor pe teren
- Negocierea si incheierea contractele de vanzare si prestari de servicii cu clientii;
- Supervizarea executiei lucrarilor si asigurarea ca instalare se face la standarde maxime;
- Colaborarea cu echipele interne pentru a asigura indeplinirea comenzilor si satisfactia clientilor;
- Indeplinirea si depasirea obiectivele de vanzari, demonstrand performante constante si concentrare pe obtinerea de rezultate;
- Urmarirea situatia soldurilor si se ocupa de incasarea facturilor in termen;
- Promovarea imaginii companiei si reprezentarea acesteia in conformitate cu standardele interne.
- Pastrarea legaturii si informarea clientului in legatura cu stadiile realizarii produselor sau serviciilor comandate si problemele aparute
- Intocmirea, organizarea, indosarierea si arhivarea documentelor, pe clienti, în dosare comerciale

Beneficii
- Conditii atragatoare de salarizare, format din parte fixa si parte variabila, in functie de vanzari
- Mediu de lucru profesionist, in cadrul unei companii dinamice
- Masina de serviciu pentru deplasarile pe teren
- Posibilitati de dezvoltare continua a carierei si de pregatire profesionala
- Relatii de colaborare pe termen lung
- Ajutor permanent in atingerea obiectivelor

După 13 ani de activitate susținută, după sute de mii de mp de mochetă și parchet livrați, după zeci de mii de uși montate, în 2018, PRED SMY devine RAVELI.
În acești ani am construit relatii de încredere cu clienți și companii solide, ne-am consolidat poziția de furnizor de top în materie de pardoseli și uși astfel că noul proces de rebranding a reprezentant o etapă naturală pentru compania noastră!

Scurt istoric

Înfiinţată în anul 2005, firma PRED SMY are ca obiect de activitate distribuţia produselor pentru amenajări interioare (pardoseli si usi, precum si accesorii pentru acestea). În plus, divizia contract a firmei PRED SMY este calificată în oferirea unor servicii profesionale complete de consultanţă şi montaj, prioritar persoanelor juridice, utilizând tehnologiile de vârf din domeniul amenajării mediului de viaţă.
Din 2007 am început să operăm pe zona de vest, deschizând primul magazin de prezentare în Timișoara, precum și un depozit, pentru a putea satisface nevoile urgente ale cliențiilor, care doresc produse din stoc. Începand cu 2014 am deschis al doilea magazin de prezentare în Timișoara, iar din 2015 am deschis și primul magazin de prezentare în Arad.

Ce vă oferim?

Preocuparea constantă a firmei Pred Smy de a asigura partenerilor săi cele mai inovative produse, la un raport optim de calitate-preţ, a dus la construirea unei game sortimentale complexe şi dinamice, în pas cu cerinţele mereu în schimbare ale partenerilor de afaceri. Astfel, putem garanta soluţii inteligente pentru satisfacerea celor mai variate şi mai exigente nevoi ale partenerilor de afaceri, pe următoarele categorii de produse:

Mocheta de uz casnic si profesională cu caracteristici speciale (personalizata, ignifugata, tratata antimurdarie, antistatica);
Pardoseli LVT si Covor PVC de uz casnic si profesional, cu caracteristici speciale (pentru spitale si cabinete medicale, bucatarii, sali de sport, sali de dans, mijloace de transport, depozite, birouri, magazine);
Parchet și izolație parchet (laminat, stratificat, masiv);
Uși Porta Doors și Invado, de uz casnic, respectiv pentru destinații speciale (ignifugate, izolate fonic până la 42 db);
Plinte, profile și accesorii pentru montajul pardoselilor (din PVC, MDF, metalice);
Șape, adezivi și amorse;
Ștergătoare și presuri profesionale de uz casnic și pentru birouri și magazine.

Ne gasiti în Timișoara, Arad si Oradea !

Timisoara 1 - Lipovei : Str. Divizia 9 Cavalerie nr. 21-23
Timisoara 2 - Sagului : Calea Șagului nr. 191
Arad 1 - Vlaicu : Calea Aurel Vlaicu, Bl. Z 27
Arad 2 - Gradiste : Str. Petru Rares nr. 113
Oradea 1 - Onestilor : Str. Onestilor nr. 26
Publicat 8 Mart. 2024 Reactualizat 7 Apr. 2024 Expiră 7 Apr. 2024