Gratis

Consultant Vanzari - Optica medicala

Videt.ro
4 poziții

Candidatul Ideal

Videt își mărește echipa, noua locatie fiind in Iulius Mall! Aplică pentru a deveni noul(a) nostru/noastră coleg/ă!

Dacă ești în căutarea unui mediu de lucru profesionist și plăcut, alături de un colectiv tânăr și dinamic, vino să ne cunoaștem!

Ca să te considerăm alegerea potrivită, iată calitățile pe care ar trebui să le deții:
- ești sociabil, îți place să comunici cu clienții;
- ai răbdare și acționezi cu calm și diplomație în orice situație;
- ai o atitudine pozitivă;
- ești corect, serios și onest;
- ești vigilent, atent la detalii și îți place să fii proactiv și să vii cu soluții;
- ai spirit de echipă și te asiguri că menții o atmosferă plăcută la muncă;
- ai studii medii finalizate (BAC)/ superioare;
- ai cunoștințe de bază de operare la calculator;
- reprezintă un MARE avantaj: experiență anterioară în domeniul opticii.

Descrierea jobului

- întâmpini și oferi consiliere clienților cu privire la produsele și serviciile noastre;
- identifici necesitățile clienților și le oferi informațiile corecte despre produsele și campaniile noastre;
- preiei comenzile clienților și le introduci în sistem;
- gestionezi comenzile în sistem și verifici eventualele neconformități;
- etichetezi și aranjezi produsele din Showroom;
- participi periodic la efectuarea inventarului din Showroom;
- colaborezi cu celelalte departamente pentru rezolvarea oricăror situații apărute

Si îți vom oferi:

- Pachet salarial format din salariu net + bonus vanzari;
- Tichete de masa 30 lei/zi lucrătoare;
- Bonus Vechime.
- Programe de training.
- Ore suplimentare plătite conform legilor în vigoare.
- Ai la dispoziție cafea zilnic si bucătărie complet utilată.

După cum vezi, candidatul ideal nu trebuie să fie chiar perfect, pentru că nici noi nu suntem.

Tot ce ne dorim de la tine este să ai o atitudine proactiva si un zambet permanent.

Videt.ro este unul dintre cele mai mari magazine online de optică din România, cu peste 4.500 de rame de vedere, peste 4.000 de ochelari de soare și cel mai mare stoc de lentile de contact cu 99% dintre toate combinațiile de lentile, disponibile.
În prezent, deținem și 4 Showroom-uri în București și 1 Showroom în Galați, iar anual procesăm peste 100.000 de comenzi de ochelari și lentile de contact.
Din anul 2016 facem parte dintr-un grup de companii din Europa cu sediul în Cehia și cu o prezență în peste 31 de țări.
Daca dorești să faci parte dintr-un colectiv tânăr și ambițios, te așteptăm să ne cunoaștem!
Publicat 21 Mart. 2024 Reactualizat 20 Apr. 2024 Expiră 20 Apr. 2024