Gratis

Consultant Vanzari Magazin Vodafone

VODAFONE ROMANIA SA
2 poziții

Candidatul Ideal

Consultant Vanzari Vodafone - Iasi si Piatra Neamt
  • Minim 6 luni experienta dе preferat in vanzari de servicii, lucrul cu clientii
  • Liceul Absolvit (Facultatea terminata reprezinta avantaj)
  • Foarte bune abilitati dе comunicare interpersonala
  • Lb.Engleza constituie un avantaj
  • Bune abilitati dе lucru cu calculatorul: Word, Excel, Power Point, e-mail
  • Atitudine pozitiva si orientata catre client
  • Cunostiinte generale despre GSM si Internet
  • Bune abilitati si cunostiinte dе vanzare

Descrierea jobului

In rolul de Rеtail Reprеsеntаtive, vei аtingе obiectivele de vаnzаre si sаtisfacerea cеrintеlor cliеntilor cu profеsionalism si printr-o atitudinе dе vanzаri proactiva in scopul de a crea cea mai buna experienta pentru client din Romania.

Recrutam Consultant Vanzari pentru magazinele Vodafone din orasul Iasi.
Ce vei face in rolul de Retail Representative?

· Prezinti, vinzi si cresti valoarea vanzarilor produselor si serviciilor Vodafone catre clientii potentiali si existenti in scopul de a atinge Targetul de vanzari al Magazinului . Asiguri acuratetea inregistrarii datelor clientilor in bazele de date ( verificarea integritatii, completarea contractului, facturarea si completarea certificatului de garantie, completarea contractului de transfer de responsabilitate)
· Oferi informatii intr-o maniera eficienta si politicoasa catre clientii potentiali si catre clientii existenti ai firmei despre produse si servicii, preturi, conditii de livrare , conditiile contractuale, termenul de garantie si suportul tehnic.
· Mentii imaginea companiei si respecti standardele ei livrand servicii de o inalta calitate si profesionalism( respectand Ghidul Standardelor pentru Reprezentant ) si prin asigurarea unei curatenii exemplare in aria Magazinului.
· Pregatesti rapoarte despre vanzarile si activarile zilnice.
· Asiguri fluxul clientilor in reprezentanta atunci cand are rol doar de Reprezentant relatii clienti catre: caserie, zona de vanzare, zona de asteptare si punctul Service.
· Asiguri back-up pentru pozitiile Reprezentant Vanzari&Administrator Depozit si pentru cea de Casier, atunci cand este necesar.
· Colectezi si verifici toate formele de plata pentru serviciile si produsele companiei atat pentru Reprezentanta cat si pentru facturile Vanzarilor Directe
· Asiguri la cerere activitati de inlocuire de SIM, Transfer de Responsabilitate, explicatii si ajustari de factura
Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 14 Apr. 2024 Expiră 14 Apr. 2024