Gratis

Consultant Vanzari (inginer)

CONSOLIGHT
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Absolvent(a) de studii superioare profil tehnic;
  • Minimum 3 ani experienta in vanzari de produse (nonfood) / servicii in industria materialelor electrice / sanitare / constructii / domeniu conex (reprezinta un avantaj important);
  • Ai cunostinte tehnice in domeniul electric (reprezinta un avantaj);
  • Detii permis de conducere categoria B;
  • Ai abilitati de lucru in pachetul Mc Office si experienta de lucru cu sistem tip ERP, CRM, BI;
  • Ti se spune des ca ai aptitudini excelente de comunicare, persuasiune;
  • Manifesti maturitate, integritate si profesionalism
  • Vorbești fluent limba maghiară.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:
  • Dezvolti si gestionezi portofoliului de clienti, asigurand indeplinirea obiectivelor de vanzari lunare / semestriale stabilite de catre companie;
  • Gestionezi intregul proces de vanzare, fiind responsabil/a de realizarea volumelor de vanzari si stabilirea relatiilor de parteneriat cu toti clientii, respectand standardele si politicile companiei;
  • Urmaresti si respecti procedurile si instructiunile la nivel de companie;
  • Consiliezi, informezi si gestionezi relatia comerciala cu clientii existenti;
  • Promovezi produsele si serviciile companiei prin vanzari directe si dezvoltarea unei bune imagini in piata;
  • Te asiguri de intocmirea si prelungirea la timp a contractelor comerciale cu clientii si de respectarea conditiilor contractuale: termene de plata, scadente, ridicarea la timp a instrumentelor de plata.

BENEFICII:
  • Pachet salarial motivant;
  • Bonusuri in functie de realizarea targetului;
  • Asigurare medicala privata;
  • Tichete de masa;
  • Vinerea program de lucru scurt;
  • Welcome coffee;
  • Traininguri profesionale (ex. de produs, etc);

Distribuitorul Nr. 1 de Materiale Electrice Profesionale din Romania!

Consolight este specializată în distribuția de materiale și echipamente electrice. De 25 de ani, ne-am însoțit clienții în fiecare etapă a proiectelor lor, oferind produse de top și servicii de specialitate.

Suntem mereu în căutarea de noi inovații care să ajute la crearea unei lumi mai conectate, la proiecte sustenabile bazate pe experiența noastră extinsă din industrie, rămânând concentrați asupra viitorului.

Cu peste 150 parteneriate și cu branduri proprii, oferim o gamă completă de materiale electrice pentru sectoarele rezidențial, comercial, birouri, instituții medicale, primării și industrial.

Consolight este mai mult decât un distribuitor de echipamente electrice – Căutăm să obținem o înțelegere aprofundată a nevoilor clienților noștri, pentru a oferi echipamentele și materialele cele mai potrivite și mai rentabile pentru proiectul lor. Din acest motiv, am costruit și divizii specializate de iluminat, cablare structurată, tablouri electrice.

Din anul 2015 CONSOLIGHT este membru FEGIME Romania, cel mai mare grup care reuneste companii independente de distributie a echipamentelor electrice.

CONSOLIGHT a devenit unul din furnizorii tradiţionali de echipamente electrice profesionale pentru cele mai importante companii din România, având la bază calitatea excepţională, performanţele din punct de vedere tehnic, fiabilitate şi preţurile competitive ale produselor oferite.
Publicat 17 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 17 Mai 2024