Gratis

Consultant vanzari feronerie si accesorii pentru mobilier

Schachermayer Romania SRL

Candidatul Ideal

  • Înclinaţii tehnice, în vederea asimilării uşoare a cunoştinţelor despre produse
  • Motivaţie foarte mare pentru a activa în piaţa premium de mobilier si amenajari interioare
  • Orientare către client și către rezultate
  • Dorinţa de dezvoltare a relațiilor de calitate cu clienţii
  • Abilităţi PC (Microsoft Office)
  • Sârguincios, capabil de automotivare, dornic sa se dezvolte personal și profesional
  • Bune abilități de comunicare scrisă şi orală în limba română

Descrierea jobului

Consultantul de vânzări din divizia mobilier, amenajări interioare este responsabil pentru câștigarea de noi clienți, dezvoltarea și menținerea clienților profitabili din zona alocată în vederea consolidării poziției companiei Schachermayer, ca unul din liderii pieței de profil din România.

RESPONSABILITĂȚI
  • Dezvoltă și menține excelente relații pe termen lung cu partenerii companiei (producători de mobilier, producatori de tamplarie din lemn si firme de amenajari interioare)
  • Îndeplinește lunar target-ul alocat de volum, număr de clienti, cifră de afaceri si adaos comercial
  • Stabilește condițiile comerciale cu partenerii din zona alocată și urmărește îndeplinirea obiectivelor
  • Contactează activ noi clienți, cu scopul introducerii in portofoliul companiei
  • Realizează acțiuni periodice de fidelizare pentru clienții deja existenți
  • Măsoară și urmărește periodic nivelul de satisfacție al clienților
  • Asigură soluționarea problemelor în relația cu clienții și ridică problemele nerezolvate la nivel superior
  • Asigură maximum de vizibilitate pentru brand prin prezenţa la client şi promovarea imaginii
  • Asigură o prezentare puternică şi de valoare a produselor şi serviciilor companiei
  • Urmărește efectuarea plăților de către client
  • Întocmește rapoartele de activitate

BENEFICII
  • Stabilitate ca urmare a unei tradiții de peste 185 de ani
  • Existența unui potențial însemnat și a unor clienți existenți în zonele alocate
  • Comisioane transparente în timp real
  • Concediu de inceput de 25 de zile lucrătoare, la care se aduga o zi libera pentru ziua de nastere
  • Primește know-how tehnic și de vânzări – proces riguros în inducție; instruiri regulate de vânzări și tehnice
  • Posibilități de avansare – toți managerii noștri sunt promovați din interior
  • Suport tehnic si logistic de nivel ridicat, confirmat prin gradul de stisfactie al clientilor
  • Independență în luarea deciziilor (ofertare, negociere, finalizare) – în limitele respectării procedurilor si strategiilor companiei

Schachermayer este o casă de comerț ce se numără printre cele mai de succes firme de familie din Austria. Are o tradiție de 185 de ani în Austria și peste 20 ani în România, ca unul din liderii pieței producătorilor premium, dezvoltând continuu soluții moderne și inovatoare – pe baza uneia dintre cele mai rapide și moderne logistici din Europa și a unui portofoliu de 100 000 de articole de feronerie și accesorii pentru amenajări interioare și construcții, mașini și utilaje pentru prelucrarea lemnului și metalului.

Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 15 Apr. 2024 Expiră 24 Apr. 2024