Gratis

Consultant Telesales

Editura Booklet
3 poziții

Candidatul Ideal

Oportunitate nouă de job: Consultant Telesales

Editura Booklet este în căutarea unui profesionist dinamic și dedicat care să se alăture echipei noastre în calitate de Consultant Telesales.

Dacă îți place să fii proactiv, să comunici eficient, ai abilități de vânzări și îți dorești să faci parte dintr‑un mediu de lucru bazat pe solidaritate și performanță, atunci aceasta este șansa ta!

Ne dorim ca viitorul sau viitoarea coleg/ă să aiba:
  • Experiență în vânzări (constituie un avantaj);
  • Studii medii (studiile superioare constituie un avantaj);
  • Experiență în relaționarea cu clienții (reprezintă un avantaj experiență într-un Call Center);
  • Cunoștințe bune dе operare PC (pachet Microsoft Office și sisteme CRM).
  • Orientare către client și către calitatea serviciilor prestate;
  • Abilități dе relaționare și comunicare, gândire logică, structurată, atenție la detalii;
  • Atitudine pozitivă și proactivă, empatie și înțelegere;
  • Spontaneitate, capacitatea dе a gestiona optim situațiile dificile/conflictuale, persuasiune;
  • Spirit dе echipă, punctualitate, încredere în sine;
  • Dorința dе a se perfecționa continuu în domeniul vânzărilor, bună dispoziție.

Descrierea jobului

Te vei ocupa de:
  • Efectuаrеa аpеlurilor în vederea comercializării produselor Editurii Booklеt;
  • Ofеrirеа de asistență și consiliere clienților (acordarea de informații complete și corecte cu privire la produsele Editurii Booklet);
  • Identificarea nevoilor clienților, consilierea lor și vânzarea produselor;
  • Introducerea comenzilor în sistem;
  • Actualizarea datelor cu privire la clienții Editurii Booklet prin operarea lor în baza de date digitală.

Îți oferim:
  • Oferta financiară atractivă, corelată cu performanțele: salariu net + bonusuri motivante;
  • Mediu de lucru modern, competitiv, bazat pe solidaritate;
  • Variate programe de formare și training on-site;
  • Posibilitatea de evoluție profesională.

Dacă te consideri potrivit/ă pentru acest rol și îți dorești să îți aduci contribuția la succesul unei edituri orientată către calitate, te invităm cu drag să aplici cu un CV actualizat. Abia așteptăm să te cunoaștem!

Editura Booklet oferă de peste 23 ani soluții de învățare și învățare de ultimă generație și este în prezent unul dintre cei mai importanți jucători de pe piața de editare educațională din România.

La Booklet oferim o gamă largă de resurse pentru cursanții de toate nivelurile (de la preșcolar până la liceu), acoperind toate disciplinele majore din programa școlară (engleză, franceză, limba și literatura română, istorie, geografie, matematică și știință) și suntem bine cunoscuți pentru materialele noastre de pregătire a examenelor de înaltă calitate, prietenoase cu elevii, concepute pentru evaluarea națională (sfârșitul școlii medii) și pentru examenul de bacalaureat (sfârșitul liceului). În fiecare an, materialele Booklet în limbi străine obțin unele dintre cele mai mari scoruri dintre manualele alternative aprobate de Ministerul Educației. În ultimii ani, am dezvoltat și o colecție de literatură pentru copii, Booklet Fiction, care publică literatură străină în traducere, ediții bilingve și lucrări originale ale autorilor români contemporani.

Ficțiunea e locul unde ne întâlnim cu cititorii noștri – atât cu cei care ard de nerăbdare să apară ultimul volum din seria preferată, cât și cu cei sceptici sau stângaci, aflați la început de drum. Până la cartea pe care o ții în mână sau o citești pe ecranul telefonului mobil sau al laptopului e cale lungă, dar pentru că ne hrănim cu atâtea basme, știm că drumul e mereu înainte, iar încercările ne fac să creștem.

În cei peste 23 ani de activitate, am strâns experiențe cât într-o viață de om mare, iar misiunea Boklet este de a oferi materiale de calitate – clare și captivante pentru elevi; cuprinzătoare, bine întocmite și ușor de folosit la clasă de către profesori. Cu siguranță ne-ați văzut la cele mai importante târguri de carte (Gaudeamus, Bookfest), cu lansări, activități de lectură interactivă și discuții cu și despre eroii preferați.. Suntem aici pentru cititori si pentru cursantii de toate nivelurile, ii ajutăm să treacă prin cele mai importante examene, creștem împreună frumos și ne încăpățânăm foarte tare să facem din învățare o experiență plăcută.

Bine ați venit la Booklet!

Publicat 12 Mart. 2024 Reactualizat 11 Apr. 2024 Expiră 11 Apr. 2024