Gratis

Consultant Servicii Medicale Targoviste

Claim Expert Services S.R.L

Candidatul Ideal

  • Studii medii/superioare finalizate;
  • Experienta anterioara pe un post similar reprezinta un avantaj;
  • Cunostinte medicale (cerinta obligatorie);
  • Bune abilitati de comunicare si usurinta in exprimare;
  • Bune cunostinte de limba engleza;
  • Bune cunostinte de operare calculator (MS Office);
  • Capacitate de invatare si adaptare la situatii imprevizibile;
  • Abilitatea de a deveni un “consultant de incredere” pentru clienti, demonstrand o atitudine pozitiva, implicare, seriozitate si bune abilitati de ascultare si empatizare cu nevoile acestora.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI
  • Informeaza clientii cu privire la serviciile medicale oferite,clinicile partenere din retea si programul acestora;
  • Identifica nevoile pacientilor si solutionarea acestora;
  • Programeaza/reprogrameaza clientii la consultatie;
  • Asigura consultanta telefonica de specialitate in limita competentelor sale la solicitarea clientilor, pentru clarificarea prevederilor mentionate in contractul de asigurare.

OFERTA NOASTRA

Ne dorim sa fim un angajator atractiv si sa oferim un pachet de beneficii extins, precum si diverse oportunitati de dezvoltare.
  • Promovam increderea, bazata pe valorile, traditia si stabilitatea noastra;
  • Oferim un mediu de lucru placut si punem accent pe munca in echipa;
  • Pachetul de remunerare este compatibil cu piata;
  • Asigurare medicala privata;
  • Bonusuri in functie de performanta;
  • Contract pe perioada nedeterminata;
  • Posibilitatea de promovare;
  • Acces nelimitat la mii de carti prin intermediul parteneriatului cu biblioteca virtuala Bookster
*In procesul de recrutare, Claim Expert Services S.R.L colecteaza date cu caracter personal.

Claim Expert Services S.R.L face parte din Vienna Insurance Group, unul dintre cei mai mari asiguratori din Austria si din Centrul si Estul Europei.

Compania ofera servicii pe piata asigurarilor din Romania inca din 2009 - anul in care aceasta si-a inceput activitatea specializata in constatarea si evaluarea daunelor auto.

Claim Expert Services S.R.L se bucura de o continua dezvoltare si imbunatatire a calitatii serviciilor privind avizarea dosarelor de dauna si inspectia tehnica a vehiculelor asigurate pentru doua companii romanesti ale grupului VIG: Asirom si Omniasig.

Punem la dispozitia clientilor nostri, de mai bine de 7 ani, un portofoliu extins de servicii pe segmentul asigurarilor auto si asigurarilor generale.

Publicat 5 Mart. 2024 Reactualizat 5 Mart. 2024 Expiră 4 Apr. 2024