Gratis

Consultant produs financiar - Chitila, Bucuresti, Constanta

S.C. Autoklass Center S.R.L.
3 poziții

Candidatul Ideal

Becoming ... One of Us

Autoklass este unul dintre cei mai importanți reprezentanți ai Mercedes-Benz din România și această poziție este susținută atât de rezultatele economice, cât și de experiența dobândită în ultimii 17 ani.
Finantarea oferita clientilor Autoklass de catre Mercedes- Benz Financial Services are un rol foarte important si Autoklass Center va sprijini clientii sai in obtinerea si derularea rapida a finantarii prin intermediul unei pozitii dedicate acestui rol de sprijin: MBFS Expert - Consultant produs financiar

Cele trei posturi disponibile sunt in locatiile Autoklass Chitila (Ilfov), Autoklass SUD (Bucuresti) si Autoklass Constanta.

Abilități necesare:
  • Studii universitare în domeniul economic sau experienta in domeniul IFN/Bancar/Asigurari,
  • Cunostiinte tehnici de vânzare si in KYC-AML, Compliance, Antitrust - constituie un plus,
  • Abilități de comunicare foarte bune
  • Atitudine pro-client, proactivă și capacitate bună de soluționare a problemelor
  • Buna abilități organizatorice
  • Persoană cu spirit de echipă
  • Experiență anterioară minimă de 1 an într-o poziție similară în industria financiară (banca/leasing sau finantare captiva sau conexa industriei auto) - constituie un avantaj

Descrierea jobului

Cum ar arata un MBFS Expert de succes?
  • Suport pentru vanzator si client in realizarea ofertelor de finantare;
  • Gestionarea procesului de oferte speciale si negocieri necesare in cazul flotelor;
  • Receptia dosarelor de finantare ale clientilor, verificarea originalelor obligatorii, incarcarea copiilor documentelor in sistemul MBFS;
  • Gestionarea verificarilor si validarilor necesare pentru:
- identificarea si cunoasterea clientului si de conformitate,
- obtinerea Aprobarilor Automate prin sistemul MBFS
  • Gestionarea pasilor premergatori contractarii si livrarii auto prin finantarea MBFS;
Beneficii:
Se ofera un mediu de lucru modern, traininguri specifice si periodice, precum si un sistem de remunerare motivant.

Autoklass Center este o companie românească specializată în vânzarea de autoturisme Mercedes-Benz și vehicule utilitare usoare, precum și în furnizarea de servicii post- vânzare, în conformitate cu standardele brandurilor reprezentate.

Întreaga activitate a companiei noastre se desfășoară pe o suprafață totală de 33.500 mp și este bazată pe implicarea activă a peste 450 angajați.

Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 27 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024