Gratis

Consultant medical - spital Ares

GRUP ARES

Candidatul Ideal

ARES GROUP caută un Consultant Medical care să se alăture echipei din Cluj Napoca.

Cerinte :
*Studii universitare absolvite (reprezintă un avantaj - diploma de absolvire a unei facultăți cu profil medical);
*Comunicare: capacitatea de a comunica clar si concis, atat in scris cat si verbal, pentru o buna comunicare trebuie sa stiti sa ascultati si sa extrageti informatia necesara;
*Abilități dezvoltate de comunicare, persuasiune, negociere și time management; experienta pe vanzari in domeniul medical reprezinta un avantaj
*Buna capacitate de lucru sub presiune, avand de a face zilnic cu un numar ridicat de cazuri diverse si de persoane care provin din zone variate ale societatii;
*Experiență anterioară în domeniu , preferabil în domeniul serviciilor medicale;
*Orientare către rezultate și lucru în echipă;
*Susține și se implică în atingerea obiectivelor de echipă;
*Proactivitate, inițiativă și foarte bune abilități de identificare și soluționare a problemelor;
*Cunoștințe de operare PC;
*Cunoștințe de limba engleză;

Descrierea jobului

*Preia apeluri telefonice provenite din call-center ce au ca finalitate programarea unor proceduri in departamentul Cardiologie Interventionala;
*Furnizeaza informatii generale referitoare la conduita medicala necesara pentru efectuarea procedurilor de Cardiologie Interventionala;
*Furnizeaza verbal si in scris informatii administrative catre pacienti – termen de programare, durata estimata de spitalizare, investigatii si proceduri preconizate a se efectua pe perioada spitalizarii, numele medicilor ce vor presta serviciile medicale catre pacienti, costuri si modalitati de plata, conditii contractuale;
*Solicitarea si primirea documentelor medicale ale pacientilor (respectand normele GDPR), si inaintarea lor catre medicul coordonator pentru opinie medicala preliminara si stabilirea planului de investigatii;
*Programarea procedurilor / investigatiilor pacientului,
*Mentinerea comunicarii cu pacientii /apartinatorii pe durata spitalizarii (impreuna cu persoana responsabila de managementul pacientilor internati), dar si pe durata perioadei de urmarire post-procedurala (programare controale, preluare documente medicale/analize si prezentarea lor medicului curant/operator);
*Cunoasterea in detaliu a interventiilor medicale specifice domeniului in care activeaza compania, precum si a notiunilor medicale de baza afiliate cardiologiei interventionale;

Beneficii : salariu motivant+ tichete de masa
Te asteptăm în echipa Ares să ne bucuram împreună de un mediu pozitiv și profesionist!

ARES GROUP este o rețea de centre de cardiologie și radiologie intervențională, lider pe piața din România în soluții terapeutice premium, care păstrează integritatea anatomică a pacientului. ARES GROUP operează în București, Cluj-Napoca, Pitești și Constanța , Tulcea si urmărește deschiderea altor centre noi în toată țara. Misiunea ARES în România este să asigure accesul unui număr cât mai mare de pacienți la tratamente inovatoare și soluții terapeutice personalizate. De-a lungul celor peste 10 ani de activitate, la ARES au avut loc 19 premiere medicale naționale și internaționale.
Publicat 29 Febr. 2024 Reactualizat 30 Mart. 2024 Expiră 30 Mart. 2024