Gratis

Consultant in Investitii

HR District

Candidatul Ideal

Căutăm un Consultant în Investiții cu minim 3 ani de experiență în consultanță, care să ofere soluții personalizate și strategii de investiții clienților noștri. Candidatul ideal trebuie să fie bine informat despre piețele financiare, să aibă abilități excelente de analiză și să fie capabil să creeze relații solide cu clienții.

Cerințe:
  • Minimum 3 ani de experiență relevantă în consultanță în domeniul investițiilor sau într-un rol similar.
  • Cunoștințe solide despre piețele de capital, instrumente financiare și strategii de investiții.
  • Abilitatea de a analiza date financiare complexe și de a lua decizii informate.
  • Excelente abilități de comunicare și prezentare, atât în scris cât și verbal.
  • Spirit de echipă, dar și capacitatea de a lucra independent.
  • Studii superioare în Finanțe, Economie sau domenii conexe.
  • Certificări profesionale (de ex., CFA, ACCA) constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Analiza portofoliilor de investiții și oferirea de recomandări strategice pentru optimizare.
  • Monitorizarea tendințelor de pe piața financiară și ajustarea strategiilor de investiții conform acestora.
  • Dezvoltarea și menținerea relațiilor cu clienții, înțelegând nevoile și obiectivele lor financiare.
  • Pregătirea și prezentarea de rapoarte detaliate de investiții și performanță.
  • Colaborarea cu echipele interne pentru a asigura coerența serviciilor oferite clienților.

Publicat 21 Mart. 2024 Reactualizat 21 Mart. 2024 Expiră 20 Apr. 2024