Gratis

Consultant Fonduri Europene

Green Digital Innovation HUB

Candidatul Ideal

Persoană proactivă, care iubește provocările și un flux dinamic de task-uri noi și inovative, nu este un job static și repetitiv, este un job în care va trebui să te reinventezi constant pentru că vei avea o paletă largă de responsabilități și provocări. Ești pregătit să evoluezi rapid și eficient, dar cu zâmbetul pe buze și implicat cu dăruire și pasiune pentru muncă depusă? Iți oferim oportunitatea dezvoltării unei cariere stabile și de lungă durată alături de echipa noastră! Îți garantăm confortul unui loc de muncă stabil într-o echipă mică și eficientă, activă și productivă, tânără și ambițioasă, într-un mediu dinamic, modern și vesel.

Descrierea jobului

Cerințe minime:
Studii superioare;
Bune cunoștințe operare PC (MS Office nivel avansat);
Experiență similară relevantă in domeniul „Consultanță Fonduri Europene” dе minimum 4 ani;
Experiență dovedită si recomandări în elaborarea de proiecte pe Fonduri Europene – POSCCE, POSDRU, POR, POCU, POC; Schemă Ajutor de Stat; EEA&Norway Grants, Horizon 2020 si alte axe similare.
Experiență similară în scrierea de proiecte in domeniul digitalizării/ tehnologiei informației sau într-o companie cu profil similar (IT, Software, Hardware, Telecom);
Limba ENGLEZĂ - nivel avansat;
Abilitați excelente dе comunicare si relaționare;
Capacitate dе analiza, sinteza si decizie, bun organizator;
Capacitatea dе a gestiona simultan mai multe task-uri;
Persoană cu inițiativă, proactivă, autodidactă;
Persoană energică, atentă la detalii;
Persoană responsabilă, capabilă sa respecte instrucțiuni si termene limită;
Capacitate dе organizare a timpului, sarcinilor si locului dе muncă;
Carnet dе conducere: B - mandatory; A – nice to have;

Responsabilitati:
Dezvoltarea strategiei: elaborarea unor strategii cuprinzătoare pentru atragerea fondurilor europene, aliniindu-le cu obiectivele și domeniile de interes ale Green eDIH în transformarea digitală sustenabilă.

Identificarea și evaluarea: identificarea, evaluarea și analiza oportunităților de finanțare europeană disponibile pentru Green eDIH și membrii și partenerii afiliați.

Căutarea activă de parteneri: angajarea activă cu rețele relevante pentru identificarea partenerilor potriviți și construirea de consorții de succes pe portaluri și platforme dedicate căutării de parteneri.

Participarea la întâlniri: reprezentarea Green eDIH în întâlniri, ateliere și conferințe legate de oportunitățile de finanțare europeană și inițiativele de inovație verde. Colaborarea cu echipele interne și părțile interesate externe pentru discutarea ideilor de proiect, oportunităților de parteneriat și strategiilor de finanțare.

Networking și stabilirea consorțiului: colaborarea strânsă cu echipele interne, partenerii externi și părțile interesate relevante pentru identificarea oportunităților de proiect, construirea de consorții și îmbunătățirea succesului aplicațiilor de finanțare europeană.

Dezvoltarea propunerii: conducerea pregătirii și depunerii propunerilor de finanțare pentru programele europene, asigurând propuneri de înaltă calitate care îndeplinesc cerințele și obiectivele apelurilor de finanțare.

Planificarea și gestionarea bugetului: dezvoltarea bugetelor detaliate ale proiectului în colaborare cu partenerii de proiect, asigurând estimări ale costurilor precise, fezabilitatea financiară și conformitatea cu liniile directoare de finanțare. Monitorizarea cheltuielilor proiectului și gestionarea eficientă a bugetelor pe parcursul întregului ciclu de viață al proiectului.

Gestionarea proiectului: coordonarea și gestionarea întregului ciclu de viață al proiectelor finanțate de Uniunea Europeană, de la inițiere până la finalizare, asigurând conformitatea cu reglementările de finanțare, termene limită și livrabile.

Monitorizarea și raportarea: monitorizarea progresului proiectelor finanțate de Uniunea Europeană, urmărirea indicatorilor cheie de performanță și pregătirea rapoartelor regulate pentru părțile interesate interne și agențiile de finanțare.

Gestionarea cunoștințelor: menținerea actualizării cu privire la politicile relevante ale UE, programele de finanțare și tendințele în inovația verde, și diseminarea cunoștințelor și a celor mai bune practici în cadrul Green eDIH și rețelei sale.

Pachet salarial si o gama variata de beneficii:
Mediu de lucru modern, extrem de dinamic, inovativ si provocator, posibilități extinse de dezvoltare personală si dezvoltare profesionala multi-disciplinara;
Salariu fix si bonusuri in funcție de performanță;
Acces la oferte speciale negociate la nivel de companie;
Mediu de lucru placut, lipsit de stres gratuit, vesel și constructiv;
Echipă tânără, experimentată și extrem de profesionistă;
Contract de muncă cu perioadă nedeterminată;
Program de lucru de luni-vineri 09:00-18:00;
Participare la organizarea diverselor evenimente de Marketing si PR ale Companiei;
Pachet Green eDIH Business Standard: laptop, telefon mobil, licențe si tool-uri specifice activității;
După primele 12 luni, posibilități de creștere si alte beneficii in funcție de performante, evaluare anuală.

Green eDIH este un HUB de Inovație Digitală (DIH) dedicat promovării dezvoltării durabile și inovației în Europa. Oferim sprijin, expertiză și resurse pentru afaceri, startup-uri și organizații care doresc să dezvolte și să implementeze tehnologii și soluții prietenoase cu mediul. Ne propunem să accelerăm tranziția către o economie verde, valorificând inovația digitală și accesând oportunitățile de finanțare europene.

Publicat 10 Mai 2024 Reactualizat 17 Mai 2024 Expiră 9 Iun. 2024